ALLAANDJA VÕI VÕITLEJA? Hingega asja juures olnud uruguaylane hakkas nutma juba viis minutit enne kohtumise lõppu. Foto: TASS
Jalgpalli MM
13. juuli 2018, 00:10

Pisarate turniir, kus on 31 võitjat

Jalgpall on lihtne mäng – 22 meest ajab 90 minutit palli taga ning pärast lõpuvilet puhkeb 11 neist nutma. Nii võiks kirjeldada tänavuse suve suurt vutipidu veidi mugandatud Gary Linekeri lause abil.

Meie idanaabrite koduõuel toimuvat suurturniiri on saatnud hunnik emotsioone ning praeguseks on positiivselt meelestatud veel kaks koondist – Prantsusmaa ja Horvaatia. Vaid nemad on läbinud senise MM-kadalipu võidukalt, jättes konkurendid silmaveeloiku. Kuid pühapäeval pisardab ka üks neist.

Juba varasemalt on 28 koondist pidanud nukralt Venemaalt koju sõitma (Belgiat ja Inglismaad ootab veel ees pronksimatš). Tõsi, kõik meeskonnad ei tulnudki turniirile MM-tiitli mõtetega. Näiteks Panama, kes rõõmustas väga oma ainsa värava üle 1:6 kaotusmängus Inglismaa vastu. Kuid ka nende jaoks oli debüüt-MMilt koju sõitmine kurb sündmus.