Ron Arnar Pehka (vasakul).Foto: Martin Ahven
13. juuli 2018, 18:10

Kärbitud tiibadega noortekoondis alustas EMi ülimagusa võiduga (2)

Eesti U20 noormeeste korvpallikoondis alustas Bulgaaria pealinnas Sofias peetavat EMi B-divisjoni turniiri lisaajal saadud 73:71 võiduga Slovakkia üle. Normaalaeg lõppes 63:63.

Eesti kaotas tasavägiselt kulgenud kohtumise avapoolaja 30:34. Neljandat perioodi alustati 45:49 kaotusseisus, aga kolm ja pool minutit enne lõppu viis Sten Saaremäeli kaugvise Eesti 60:58 ette.

Sloveenid haarasid taas 63:61 eduseisu, ent Ron Arnar Pehka õnnestunud läbimurre tõi 48 sekundit enne lõppu viigi majja. Eestile jäi ka normaalaja viimane rünnak, aga Pehka raske kolmene ei tabanud.

Lisaajal hoidis Eesti Märt Rosenthali korvide toel initsiatiivi ja enne Slovakkia koondise viimast rünnakut olime 73:71 ees. Kõigepealt blokeeris Hendry Engelbrecht 0,7 sekundit enne lõppu Matej Materaki lähiviske, aga pall jäi slovakkidele. Selle ajaga suudeti mänguvahend korvi kohale riputada, et Matej Drgon ei suutnud palli korvi hüpitada. Seega võit Eestile!

Eesti resultatiivseim oli 20 punktiga Ron Arnar Pehka, Märt Rosenthal lisas 19 silma. Slovakkia poolt vastas Drgon 16 punktiga. Vaata kogu statistikat SIIT!

B-gruppi kuuluvad ka Sloveenia, Albaania, Moldova ja Bulgaaria. Homme kohtub Eesti kell 16 Moldovaga. Veerandfinaali pääsevad gruppide kaks paremat meeskonda.

Sisuliselt on tegu Eesti teise rivistusega, sest erinevatel põhjustel on puudu näiteks Kristian Kullamäe, Sander Raieste, Matthias Tass, Kaspar Treier, Robin Kivi, Hugo Erkmaa ja Carlos Jürgens.