Auto-Moto uudised

ÕL RALLY ESTONIAL | Martin Järveoja: siinsed hüpped on oluliselt loogilisemad kui Sardiinias (6)

Jarmo Jagomägi, Otepää, 14. juuli 2018, 13:55
Martin Järveoja rallipargis. Foto: Aldo Luud
Rally Estonia esimese võistluspäeva selgroog on murtud ning ootuspäraselt kihutab esikohal ekipaaž Ott Tänak – Martin Järveoja (Toyota). Kuue kiiruskatse järel on meie meeste edu Craig Breen´i (Citroen) ees 13,17 sekundit.

„Rallis pole umbes 15sekundiline edu midagi nii kindel,“ ütles Järveoja Õhtulehele. „Üks spinn või väike eksimus ja edu ongi läinud. Peame endiselt keskendumist üleval hoidma. Aga kindlasti saab põnev olema.“

Eestlased on kuuest katsest võitnud viis, ühe loovutasid nad Breen´ile. Põhjuseks pisikene probleem masinaga. „Midagi erilist polnud. Saime asja muretult korda,“ selgitas Järveoja.

„Pole kunagi meeldiv rada puhastada, aga Breen ja Paddon tulevad kohe meie järgi. Suurt edu nad ilmselt ei saa,“ sõnas Järveoja, kes lisas, et väikest peavalu valmistab radade teine läbimine, sest aeglasemad mehed jätavad oma jälje sisse.

Mida arvab kaardilugeja palju kõneainet pakkuvatest hüpetest? „Sardiinias läks meil ka ühe hüppe nahka ralli. Aga need hüpped siin on oluliselt loogilisemad ja täitsa sõidetavad. Tuleb natuke hoogu valida ja õigesti peale minna, siis on okei,“ vastas Järveoja.

Täna jääb sõita veel viis kiiruskatset. Õhtu lõpetab linnakatse Tartu tänavatel.

6 KOMMENTAARI

j
juts 14. juuli 2018, 17:00
hüpetega pandi jälle ropult mööda ..nats vaja tunda füüsikat enne kui hõpekad teete!
h
HK 14. juuli 2018, 16:25
Hüpped on loogilised, pole "magavate politseinike" moodi, aga Toyota maandub ikka nina peal erinevalt Citroenist ja Hyundaist, pealegi tunduvad viimaste mootorid võimsamad olevat, nii maailmameistriks ei saa.
Loe kõiki (6)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee