Cristiano Ronaldo Torinos.Foto: juventus.com
16. juuli 2018, 22:41

NII SEE JUHTUS | Sport 16.07: Cristiano Ronaldo jõudis Itaaliasse, MMi kangelased kodumaale (1)

Pühapäeval leidis oma lõpplahenduse 32 päeva väldanud jalgpalli MM. Prantslased juubeldavad ning horvaadid tunnevad oma meeskonna üle samamoodi uhkust. Kuidas reageeris finaalmängule ülejäänud maailm ning kuidas (spordi)eluga edasi minna? Neile küsimustele aitab vastuse leida Õhtulehe spordiblogi!
22:38

Zagrebis on pidu ikka täies hoos! Ja selle kaadriga tõmbame tänase päeva kokku. Head ööd ja kohtume homme!

JALGRATAS

Laupäeval ja pühapäeval toimusid Tšehhis, Brnos Juunioride ja MU/NU23 Euroopa Meistrivõistluste grupisõidud, mille sõitsid lõpuni kolm Eesti koondise ratturit: Karl Arnold Vendelin (MU23), Henri Treimuth (MJ) ja Mae Lang (NU23).

„Tegemist oli läbi aegade raskeima rajaga. Kordaläinuks võib lugeda kõigi nende ratturite sõitu, kes suutsid võidusõidu lõpuni sõita, sest meeletu kuumus muutis lõpetanute read päris hõredaks. Näiteks MU23 159 startinust suutis lõpetada vaid 55 ratturit. Euroopa Meistrivõistluste grupisõidu rada oli puhtalt ronijatele, 10 kilomeetrise ringi sees oli üks 500 meetrine munakivi tõus ja üks 4 kilomeetrine asfaldi tõus. Puhkemomente rajal polnud ning loomulikult tegi võidusõidu eriti raskeks tervet sõitu saatnud tappev kuumus,“ võttis Eesti Maanteeratturite koondise treener Rene Mandri rasketes oludes toimunud võistluse kokku.

MU23 grupisõidus sai Karl Arnold Vendelin 51. koha. Võitis šveitslane Marc Hirsch ajaga 03:58, teine oli prantslane Victor Lafay ja kolmas hispaanlane Fernando Barcelo Aragon.

MJ grupisõidu võitis belglane Remco Evenepoel ajaga 03:15, teine oli šveitslane Alexandre Balmer, kolmas hispaanlane Carlos Rodriguez Cano. Henri Treimuth sai 31. koha.

NU23 grupisõidus saavutas Mae Lang 27. koha. Sõidu võitis tšehhitar Nikola Noskova (03:31), teine oli hollandlanna Aafke Soet ja kolmas itaallanna Letizia Paternoster. Neljapäeval toimunud 23 kilomeetri pikkuse eraldistardi lõpetas Mae Lang 26. ajaga. Esikoha pälvis hollandlanna Afke Soet ajaga 33:24.