Fännid märulipolitseiga tõtt vaatamas. (AFP/Scanpix)

Prantsusmaa jalgpallikoondis krooniti pühapäeva õhtul teistkordselt maailmameistriks. Venemaal toimunud MM-finaalis alistati tulemusega 4:2 Horvaatia. 

Vahetult pärast kohtumise lõpuvilet pandi Pariisi tänavatel püsti tõeline võidutants, mis paraku arenes edasi ülelinnaliseks mässuks. Ülemeelikuks läinud fännide ohjeldamiseks pidid ametivõimud ühel hetkel tänavatele tooma märulipolitsei ning poolehoidjate ohjeldamiseks kasutati veekahureid, pisargaasi ja kumminuiasid.

"Tähistused läksid üle mässuks veidi peale südaööd. Arc de Triomphe'i lähedal olnud poode rüüstati ja vahele astunud tavapolitseinikud langesid samamoodi rünnakute ohvriks," sõnas Pariisi politsei pressiesindaja. 

Teistes Prantsusmaa linnades asjad nii üle käte küll ei läinud, kuid paraku juhtus seal veelgi hirmsamaid õnnetusi. Annecy linnas murdis üks 50aastane poolehoidja oma kaela, kui hüppas pärast Prantsusmaa võitu pea ees kanalisse. Saint-Felixis jättis 30aastane vutifänn oma elu, kui kaotas võitu tähistades oma auto üle kontrolli ning kihutas suurel kiirusel vastu puud. 

Jaga artiklit

39 kommentaari

J
Jaah  /   19:06, 16. juuli 2018
Ka Eestis on hulk maksutuid broilerid ja muidu kiibitsejaid, kes seda multikultit ka Eestisse tahavad. Minu meelest võib nähtud kaadrite kohta öelda: maailma essuauk.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis