Võitlussport

Poksi raskekaalu valitseja kohtub Venemaa veteraniga, supermatši veel ei tule (3)

Toimetas Ats Kuldkepp, 16. juuli 2018 18:34
Anthony Joshua.Foto: Reuters/Scanpix
 Praegu maailma parimaks raskekaalu poksijaks peetav britt Anthony Joshua (28) kohtub 22. septembril Wembley staadionil kogenud venelase Aleksander Povetkiniga (38).

Mängus on WBA (Super), IBF, WBO ja IBO organisatsioonide MM-tiitlid. WBC tiitlivööd hoiab enda käes ameeriklane Deontay Wilder. Kaks kanget pole veel poksiringis kokku saanud, sest mõlemad soovivad, et matš toimuks nende kodumaal.

Aastatel 2011-2013 WBA tiitlit enda käes hoidnud Povetkin selliseid nõudmisi esitanud, aga ta edastas britile selge sõnumi. "Joshual on neli vööd ja ma tahan neid kõiki endale," ütles venelane BBC vahendusel.

Aleksander Povetkin. Foto: ALEX DOMANSKI

Keskmisest poksijat tagasihoidlikum Joshua ei hakanud suuri sõnu tegema, vaid kiitis vastast. "Povetkin on väga tõsine vastane ja valmistun kohtumiseks väga hoolikalt. Tal on palju kogemusi ja ainul loll võiks tema võimeid alahinnata," rääkis brittide lemmik.

Viimati käis Joshua ringis märtsi lõpus. Siis alistas ta kohtunike häälte abil Joseph Parkeri (Uus-Meremaa). Varem polnud Joshual pidanud üheski kohtumises 12 raundi poksima.

Samal teemal

02.04.2018
POKSIMAAILMA KAOSELINE SÄRA: kaks kanget mängivad raskesti kättesaadavat
01.04.2018
Poksipoliitika segane maailm: kas Joshua ja Wilder ei tahagi ringis kohtuda?
01.04.2018
GALERII | Esmakordselt 12 raundi poksinud Anthony Joshua jätkab imelist võiduseeriat
14.12.2017
Klitško ajaloolise mantli ja salapärase mälupulga eest maksti korralik rahapatakas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee