Geraint Thomas näitas konkurentidele koha kätte.Foto: Reuters/Scanpix
Jalgrattasport
19. juuli 2018, 18:51

Tour de France'i põneva 12. etapi võit läks üldliidrile, Taaramäe jaoks tuur lõppenud (5)

Ränkraskel 11. etapil näitas parimat minekut kollases liidrisärgis sõitev Geraint Thomas, kes edestas vägeva lõpuspurdiga finišis  Tom Dumoulini ja Roman Bardet'd.

12. etapp jätkus alpides ning tipnes kurikuulsa Alpe d'Huez lõputõusuga. Pikalt, pea 70 km üksi ees sõitnud hollandlane Steven Kruijswijk suutis edu kohati lausa viie minuti peale suurendada, ent mõned kilomeetrid enne lõppu püüdis kollase särgi grupp hollandlase siiski kinni.

Edasi läks alles huvitavaks, mitmed proovisid eest ära minna, kuid võitja selgus siiski alles lõpuspurdi järel. Kiireimat minekut näitas üldliider Geraint Thomas, kellest sai esimene britt, kes suutnud Alpe d'Huezil võita. Thomasest kaks sekundit hiljem lõpetas Tom Dumoulin, poodiumi viimase astmega pidi leppima Roman Bardet.

Tanel Kangert lõpetas võitjast 5 minutit ja 41 sekundit hiljem 19. kohal. Mägede kuninga arvestuses hoidis Rein Taaramäe kõrget neljandat kohta, kuid eestlane ületas tänases sõidus ajalimiidi, mis tähendab, et selleks aastaks on üleeile kolmanda koha teeninud Taaramäe jaoks tuur läbi.