Torshavn on jõudnud kaugemale kui kolm Euroopa Liiga eelringides mänginud Eesti klubi.
21. juuli 2018, 14:30

Eesti jalgpallikoondises 46 mänguga 3 väravat löönud Kaimar Saag skooris Euroopa Liiga eelringis Montenegro klubi Titogradi vastu värava, mis Fääri Saarte klubi B36 Torshavni järgmisesse ringi viis.

Fääri Saartel tehti esimeses mängus väravateta viik ning Montenegros jäi Saagi koduklubi juba neljandal minutil 0:1 kaotusseisu, kuid 51. minutil viigistas Benjamin Heinesen mänguseisu ja sellest oleks tänu võõrsil löödud värava reeglile ka edasipääsuks piisanud.

Kaheksa minutit enne normaalaja lõppu viis Kaimar Saag ilusa pealöögiga Torshavni ka juhtima ning kindlustas koha järgmises ringis (mõned allikad on värava märkinud hoopis Miloš B. Radulovici omaväravaks, teised aga eestlase nimele. Videost paistis, et pea sai vahele valges särgis mänginud Saag)

Teises eelringis ootab neid ees ränkraske katsumus, sest rinda tuleb pista Türgi suurklubi Besiktasega, kus mängivad teiste seas Portugali koondislased Pepe ja Ricardo Quaresma, Horvaatiaga MM-finaali jõudnud Domagoj Vida, Tšiili koondises mängiv Gary Medel, Alvaro Negredo, Jermain Lens, Vagner Love ja ka mitmed Türgi koondislased. Kui Kaimar Pepe ja Vida vastu samuti skoorida suudaks, oleks ilmselt üle nelja aasta taas soolas koondisekutse.

Torshavn pidi võistlemist alustama n.ö "eelringi eelringist", kus alistati Gibraltari klubi St Joseph's penaltiseerias 4:2.