Katrina Lehis.Foto: Robin Roots
Vehklemine
22. juuli 2018, 12:17

VEHKLEMISE MM | Individuaalvõistluses jäi eestlannade laeks veerandfinaal (13)

Hiinas Wuxis toimuval vehklemise MMil jõudis naiste epee individuaalvõistlusel eestlannadest ainsana teisest ringist edasi kuu aega tagasi EMil kuldmedali kaela saanud Katrina Lehis, kelle laeks jäi veerandfinaal.

Veerandfinaal

Euroopa meistrile Katrina Lehisele tuli vastu maailma esinumber, itaallane Mara Navarria. Kuigi esimese torke tegi eestlanna, tegi Navarria kiire 5:0 vahespurdi ja haaras ohjad kindlalt enda kätte. Lehis ei andnud alla ja tegi omakorda kolm torget järjest, 4:5. Viimasel kolmandikul ei lasnud Itaalia vehkleja Lehisel enam ohtlikuks saada ja lõpetas viimase konkurentsi jäänud eestlase teekonna 9:15.

1/8-finaal

Ainsa eestlannana konkurentsi jäänud Katrina Lehis läks vastamisi poolaka Barbara Rutziga. Esimene ja teine kolmandik möödusid tasavägiselt, seisul 6:5 tuli järjest viis (!) üheaegset torget ning seejärel Rutz viigistas, 11:11. Euroopa meister Lehis alla ei andnud, tegi kaks puhast torget järjest ning kaks üheaegset aitasid eestlanna veerandfinaali. Lõppseisuks 15:13.

Teine ring

Lehis alistas EMi poolfinaali kordusmatšis venelanna Violetta Kolobova 15:6. Eestlanna sai kolmetorkelise edu (5:2) sisse juba esimesel kolmandikul ega lubanudki pärast seda vastasel õieti matši sisse elada. 16 hulgas tuleb Lehise vastaseks poolatar Barbara Rutz. (Eesti aja järgi kell 10.25).

Samuti teise ringi jõudnud Irina Embrich läks 32 parema seas vastamisi Ukraina esindaja Džoan Bežuraga. Rahulikult alanud matšis kuulus esialgu kontroll eestlannale, kes teise perioodi järel 2:1 juhtis. Kui vehelda oli jäänud veel kaks minutit, oli seis 2:2 viigis, kuid seejärel teenis vastane seitse torget järjest ning 2:9 kaotusseisu jäänud Embrichi jaoks oli rong sisuliselt läinud. Viimase 35 sekundiga meeleheitlikult tagasitulekut üritanud eestlanna pidi lõpuks vastase 10:7 paremust tunnistama.

Esimene ring

Fortuuna tahtel läksid kaks eestlannat omavahel vastamisi juba avaringis. Alagrupist kolme võiduga läbi tulnud Embrichi vastaseks tuli edetabelipositsiooniga põhitabelisse pääsenud Julia Beljajeva. Kaasmaalaste duell kujunes aga ühepoolseks, millest väljus 15:7 võitjana Embrich.

Lehis oli avaringis kindlalt 15:6 üle rumeenlannast Amalia Tataranist. Neljanda eestlannana võistlustules olnud Kristina Kuusk pidi esimeses matšis tunnistama aga prantslanna Marie-Florence Candassamy 15:9 paremust.