Lewis Hamilton. Foto: CHRISTOF STACHE
Vormel 1
22. juuli 2018, 17:47

NII SEE JUHTUS | Saksamaa GP: 14. kohalt startinud Hamilton teenis imelise võidu, Vettel põrutas koduõuel seina (4)

2018. aasta 11. F1 etapp Saksamaal Hockenheimis pakkus tõelise põnevusetenduse. Parimalt stardipositsioonilt sai rajale kodurajal kihutanud Sebastian Vettel, kes pikalt liidrikohta hoidis, kuid siis seina põrutas. Alles 14. kohalt startinud Lewis Hamilton tegi taktikaliselt hiilgava esituse ning napsas suure konkurendi koduõuel ülimagusa võidu. Teise-kolmanda koha jagasid soomlased Valtteri Bottas ja Kimi Räikkönen. Vaata intrigeeriva võistluse käiku allolevast blogist!

66/67

Veel lubatakse tugevat vihma! Aga ei tohiks see enam suurt muuta.

17:44
65/67
17:42
63/67

Esiotsas paistavad asjad selged, keegi erilise riske võtta ei taha.

17:41
62/67

Bottas sai selge korralduse: "Hoia positsiooni!"

17:37
61/67

Bottas ründas teravalt Hamiltoni, kuid mööda ei pääsenud! Paistab, et britt suudabki 14. kohalt startides võidu ära võtta.

17:36
59/67

Fikseerime seisu, enne kui otsustavad hetked käes!

17:33
57/67

Vihma enam ei paista sadavat, kuid rada on kohati märg. Nüüd peaks ka turvaauto sisse tulema.

17:31
56/67

Turvaauto ikka rajal!

17:31
HAMILTON

Hamiltoniga juhtus kummaline lugu. Tiim kutsus ta boksi, aga viimasel hetkel ütles, et jää välja. Nõnda oli Hamilton juba boksiteel, kuid siis keera tagasi rajale!

17:29
VETTEL

17:26

Turvaauto on rajal ja kõik peale Hamiltoni boksis käinud, mis tähendab, et Hamilton on ootamatult liidriks tõusnud!

17:24
52/67

Bottas tuli kohe sisse!

17:24
VETTEL

VETTEL SÕIDAB 52. RINGIL SEINA JA KATKESTAB!

17:23
RÄIKKÖNEN

Räikkönenil väga õnnetu moment! Ta suruti ringiga mahajääja pärast rajalt välja ja võimaluse kasutas ära Bottas!

17:22
51/67

Hamilton ütles raadiosides, et sajab kõvasti, kuid tiim vastas, et kohe-kohe on kõik ja tuleb vastu pidada. Samal ajal on Bottas Räikkönenist mööda saanud!

17:19
VETTEL

Tundub, et Vettel kaotas oma masina küljest üht-teist. Pole välistatud, et see tuli ka mujalt ja Vetteli Ferrari alt kerkis see õhku.