Vehklemine

Avaringides langenud vehklejad - kas läbikukkumine või loogiline asjade käik? (6)

Karl Juhkami, 23. juuli 2018, 00:05
VASTUTORGE! Vastast otsinud Katrina Lehis (vasakul) sai veerandfinaalis hoopis ise Mara Navarria kontrarünnakust karistada. Foto: Facebook/FIE/Augusto Bizzi

Neli naist maailma 64 parema vehkleja seas. Ülivinge tulemus! Kui äsja Euroopa meistrivõistlustelt saadud kolmikvõit polnud ära hellitanud. Eesti mõõgapiigade lähiajaloo fenomenaalsete tulemuste valguses tundub lausa kummaline, et MMi individuaalvõistluse järel ei saa me rõõmustada järjekordse(te) medali(te) üle. Mis aga Hiinas siis juhtus?

Õigupoolest mitte midagi. Jah, Eesti vehklemiskogukonnas leidub nüüd küll üks osapool, kes võib täiest jõust trummi taguda ja hingepõhjast sajatada, et „õiglus võidutses“, kuid tegelikkuses oleks võinud säärane asjade käik reaalsuseks osutuda ka kuu aga tagasi Serbias toimunud EMil. Siis lihtsalt õnn soosis meid.

Aga kuidas saab Novi Sadi EMi hõbedanaine Kristina Kuusk ikkagi avaringis 9:15 langeda? Seetõttu, et talle tuli vastaseks prantslanna Marie-Florence Candassamy, kellel on nelja aasta tagant ette näidata samasugune autasu. Lisaks krooniti ta Serbias Prantsusmaa ridades naiskondlikult Euroopa meistriks. Võrdväärsed medalid Kuusega! Ilmselt on konkurendid sama head ka vehklemisrajal, aga kahevõitluses viike ei sallita.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29. juuli 2018, 17:45
MMile tagasivaatav Katrina Lehis: kripeldab, kuna medal oli nii lähedal
29. juuli 2018, 17:40
Julia Beljajeva: tahan järgmisel hooajal olla veel parem
24. juuli 2018, 22:56
NII SEE JUHTUS | Sport 24.07: Epeenaised jõudsid MMil kaheksa parema sekka
24. juuli 2018, 09:03
MM-tiitlit kaitsev vehklemisnaiskond kindlustas koha veerandfinaalis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee