Võrkpall

Eesti võrkpallikoondised alustasid ettevalmistust EM-valikmängudeks 

Toimetas Gerd Eston Sepp, 23. juuli 2018 19:01
Eesti võrkpallikoondislased peatreener Cretu juhtnööre kuulamas.Foto: SIPA/Scanpix
Eesti rahvusmeeskond ja -naiskond alustasid ettevalmistust augustis peetavateks Euroopa meistrivõistluste valikmängudeks. Meeste koondise laagrisse kutsuti 17 mängijat, naiste koondisega on töös 14 mängijat.

Täna uuesti kokku tulnud rahvusmeeskond treenib taaskord Rakveres. Eesti kuulub valiksarjas B-alagruppi koos Läti ja Iisraeliga. Finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ja viis paremat teise koha saajat. Et mõnes alagrupis on neli, mõnes aga kolm meeskonda, arvatakse neljastes alagruppides maha grupis viimaseks jäänud meeskonnaga mängitud kohtumiste tulemused.

Samal teemal

Peatreener Gheorghe Crețu sõnul on kõik mängijad valmis pärast puhkust taas endast kõike andma. „Aega pole palju, aga usun, et jõuame õigeks ajaks õigesse mänguvormi. Mehed on tahtmist täis ja õhkkond positiivne,“ sõnas juhendaja pärast esimest treeningut. „Eesti on pidanud sel suvel väga palju mänge ja eks vastased on meid hästi tundma õppinud. Nii Läti kui Iisrael on mõlemad tugevad vastased, neist kumbagi ma teisest nõrgemaks pidada ei oska. Meie eesmärk on eelkõige keskenduda oma mängule ja hoida pea külmana,“ lisas Crețu.

Rahvusmeeskonna koosseis treeninglaagriks: Kert Toobal, Andres Toobal, Markkus Keel, Robert Viiber, Renee Teppan, Oliver Venno, Ardo Kreek, Andri Aganits, Henri Treial, Timo Tammemaa, Kristo Kollo, Robert Täht, Andrus Raadik, Albert Hurt, Stefan Kaibald, Rait Rikberg, Silver Maar.

Eesti meeskonna mängude ajakava:

EM-valikmängud:

19.08 kell 19.00 Läti - Eesti (Riia)

22.08 kell 19.00 Eesti - Iisrael (Tallinn, Kalevi Spordihall)

26.08 kell 20.00 Iisrael – Eesti (Raanana)

Kontrollmängud:

02.08. kell 18:00 Eesti - Slovakkia (Rakvere spordihall)

03.08. kell 17:30 Eesti - Slovakkia (Rakvere spordihall)

04.08. kell 11:30 Eesti - Slovakkia (Rakvere spordihall)

10.08. kell 19:00 Eesti - Soome (Tallinn, Kalevi Spordihall)

11.08. kell 19:00 Eesti - Soome (Tallinn, Kalevi Spordihall)

12.08. kell 17:00 Eesti - Soome (Tallinn, Kalevi Spordihall)

Naiskond võitleb edasipääsu nimel Soome, Rootsi ja Tšehhiga

Eesti naiskond kuulub E-alagruppi koos Tšehhi, Soome ja Rootsiga. Finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ja teise koha saanud naiskond.

Naiskonna peatreener Andrei Ojamets ütles, et kuigi alagrupp on ühtlaselt tugev, minnakse mängudele vastu võidusooviga. „Tšehhi on selge favoriit ja nende tasemes pole kahtlust, Soome on kindlasti eelmisel aastal MM-valikmängus meilt saadud kaotusest õppinud ja tuleb seekord teise suhtumisega. Rootsi vastu saime Euroopa Hõbeliigas mängida ja nendega tulevad samuti rasked mängud,“ kommenteeris peatreener. „Aga muidugi läheme me neile mängudele ikka vastu võidumõtetega ja tahame vastaste tuju rikkuda,“ lisas juhendaja. „Kahjuks ei saa Kadi Kullerkann ja Polina Bratuhhina-Pitou meid aidata, mõlemal on probleeme põlvedega. Kadi käis alles lõikusel ja Polina saab põlve süste ning tal pole võimalik praegu treenida, kuigi ta väga tahtis tulla,“ ütles Ojamets eemalejääjate kohta.

Rahvusnaiskonna koosseis treeninglaagriks: Hanna Pajula, Ingrid Kiisk, Nette Peit, Eliisa Peit, Eliise Hollas, Kaisa Bahmatsev, Kristi Nõlvak, Julija Mõnnakmäe, Anu Ennok, Kristiine Miilen, Liis Kullerkann, Kertu Laak, Kristel Moor, Liis Noormets.

Eesti naiskonna mängude ajakava:

EM-valikmängud:

15.08 kell 19.00 Eesti - Soome (Tallinn, Kalevi Spordihall)

19.08 kell 17.00 Rootsi - Eesti (Rootsi, Örebro)

22.08 kell 19.00 Tšehhi - Eesti (Tšehhi, Jablonec)

25.08 kell 19.00 Eesti - Tšehhi (Tallinn, Kalevi Spordihall)

Kontrollmängud:

26.07 kell 17:00 Eesti - Läti (Tallinn, Lilleküla Gümnaasiumis)

27.07 kell 15:00 Eesti  - Läti (Tallinn, Lilleküla Gümnaasiumis)

04.08 kell 18:00 Eesti - Taani (Tallinn, Lilleküla Gümnaasiumis)

05.08 kell 18:00 Eesti - Taani (Tallinn, Lilleküla Gümnaasiumis)

9.-11.08 kolm kontrollmängu Kreekaga võõrsil

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee