Eesti naiskond. (fie.org)

Vehklemise MMile tiitlikaitsjana läinud Eesti epeenaiskond kooseisus Katrina Lehis, Irina Embrich, Julia Beljajeva ja Kristina Kuusk sel korral tippu ei murdnud. 

Eestlannade tee lõppes veerandfinaalis, kus tuli pingelise matši järel tunnistada lisaajal USA 24:23 paremust. Kusjuures meie naised juhtisid veel loetud sekundit enne normaalajal lõppu ühe torkega. 

Võitluses kohtadele 5.-8. mindi alustuseks vastamisi Poolaga, kellest saadi jagu 43:33. Seejärel jäädi aga 40:45 alla Prantsusmaale, mis tähendab kokkuvõttes kuuendat kohta. 

Sealjuures katsetas Eesti kahes viimases matšis uut ankrunaist. Kogenud Embrichi, kes neis duellides kaasa ei teinud, asendas Lehis. 

Veelgi nigelamalt läks Eesti meestel koosseisus Nikolai Novosjolov, Sten Priinits, Jüri Salm, Peeter Turnau. Avaringis oldi vabad, misjärel tuli teises voorus tunnistada Hispaania kindlat 45:30 paremust. 

Eestlaste poolelt ei teinud täna kaasa nelikust kõige tituleeritum, Novosjolov. 

Jaga artiklit

12 kommentaari

S
see  /   00:41, 26. juuli 2018
on Eesti vehklemise katastroof. Eesti vehklejate täielik põrumine Hiinas Wuxis toimunud vehklemise MM-il on tingitud kahest asjaolust: Novi Sadis toimunud vehklemise EM ja Wuxis toimunud vehklemise MM olid üksteisele ajaliselt liiga lähedal, vaid napi neljanädalase vahega ja seetõttu ei saa vehklejad kahte vormitippu nii lühikese ajavahemiku sisse ajastada, teiseks valitsesid Wuxi vehklemishallis nii halvad võistlustingimused, umbne ja palav õhk, mis ei sobinud Põhja-Euroopa vehklejatele sugugi, seega toimus vehklemises Vussi MM. Seepärast tuleb teha nii, et vehklemise EM ja MMtuleb viia eri aastatele, et vehklejad, eriti Eesti vehklejad, saaksid oma vormitipu ajastada vaid konkreetseks tiitlivõistluseks.
V
vehkleja  /   12:41, 25. juuli 2018
K.Lehis vs dream team, Lehis ja tema treener H.Naukas on antud olukorras kaotajad....

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis