Vehklemine

Medaliteta vehklejad: oleme väga tugevad, aga mitte supertugevad (7)

Siim Kera, 26. juuli 2018, 00:05
HEA VÕI HALB? Eesti naiskond (vasakult Katrina Lehis, Julia Beljajeva, Irina Embrich, Kristina Kuusk) lõpetasid MMi kuuendana. Foto: Rahvusvaheline vehklemisföderatsioon/fie.org

Täpselt aasta aega tagasi, 26. juulil, avastasid eneses põgusa vehklemishuvilise ilmselt kõik spordisõbrad – Eesti epeenaiskond alistas megariigi Hiina ning krooniti Leipzigis maailmameistriks. Eile asus koosseis Katrina Lehis, Julia Beljajeva, Kristina Kuusk ning Irina Embrich mulluste finaalivastaste koduriigis tiitlit kaitsma, kuid veerandfinaalis torgati nad napilt teelt.  

Kui vaadata puhtalt medalitabelit, võib tänavust vehklemise MMi pidada ebaõnnestunuks, tassisime ju mullu koju kulla (epeenaiskond), hõbeda (Nikolai Novosjolov) ning pronksi (Julia Beljajeva). Seekord saabutakse Tallinna lennujaama tühjade pihkudega ning sportlaste rüppe maanduvate lillekimpude hulk on kindlasti varasemast väiksem.

Niigi võimsaid ootuseid kergitas Džomolungmastki kõrgemaks möödunud kuul toimunud EM, kus võitsime naiste individuaalvõistluses igat värvi medali. Lootusi jagus, aga kas musketäride null autasu on tõesti suur fopaa? Kui arvestada ka olümpia-aastaid, mil vehklemises selgitatakse maailmameistreid vaid nendes tiimidistsipliinides, mis OMi kavva ei kuulu, oleme viimase kümne aasta jooksul MM-medalitest ilma jäänud lausa kuuel korral. Ei midagi uut.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29. juuli 2018, 17:45
MMile tagasivaatav Katrina Lehis: kripeldab, kuna medal oli nii lähedal
29. juuli 2018, 17:40
Julia Beljajeva: tahan järgmisel hooajal olla veel parem
25. juuli 2018, 14:42
Eesti vehklemisnaiskonna murdnud USA teenis oma esimese maailmameistritiitli
25. juuli 2018, 11:54
VALUS! Eesti vehklemisnaiskond kaotas juba veerandfinaalis, mehed piirdusid ühe matšiga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee