Jürgen Zopp.Foto: EPA/Scanpix
26. juuli 2018, 17:55

VÕIMAS! Jürgen Zopp alistas maailma tipu ja pääses veerandfinaali (5)

Eesti esireket Jürgen Zopp (ATP 107) alistas Šveitsis Gstaadi turniiril ATP edetabelis kõrget 14. kohta hoidva itaallase Fabio Fognini 6:1, 3:6, 6:3 ja edenes veerandfinaali.

Turniiri kvalifikatsioonist alustanud Zopp alustas mängu suurepäraselt ning ei jätnud nimekale vastasele võimalustki. Jürgen asus murdega 3:0 juhtima ja sellega oli sett põhimõtteliselt otsustatud. Fognini suutis vaid korra oma servigeimi hoida ning 23 minutiga oli Zopp kindlustanud esimese seti võidu.

Teises setis võttis 31aastane itaallane ennast kokku ning kätte võideldud 4:1 eduseisu ta enam käest ei andnud. 6:3 setivõit 35 minutiga Fogninile.

Otsustavas setis tõestas 30aastane Eesti tennisist, et on vägevas vormis ja teda ei suuda hetkel peatada ka maailma tippu kuuluvad mängijad. Seisul 3:2 suutis Zopp murda ning oma geimides ta ei vääratanud. Tasuks uhke 6:1, 3:6, 6:3 võit ja pääs veerandfinaali. Matš kestis tund ja 41 minutit.

Veerandfinaalivastase saab Jürgen teada täna õhtul. Eestlasega peab järgmises ringis madistama Marc-Andrea Hüsleri (ATP 402) ja Facundo Bagnis (ATP 177) paari võitja.