Tanel Kangert. (PHILIPPE LOPEZ)

Tanel Kangert näitas eilses Tour de France´i 19. etapil kõva võitleja hinge, kuid väsis viimase tõusu keskpaigas. 

Kangert sai väikeses grupiga eest juba 200,5 km pikkuse distantsi alguses ning püsis seal pikalt. Saatuslikuks sai viimane tõus, kui lõpuni jäi umbes 35 kilomeetrit. 

"Ma üritasin taaskord, kuid mu jalad polnud piisavalt head, et grupis püsida," selgitas Kangert, kes teenis lõpuks 16. koha, Astana pressiteates. "Tulemus polnud selline nagu lootsime, kuid õnneks on veel kaks etappi jäänud, kus head kohta püüda." 

Reaalset võiduvõimalust eestlasel enam siiski pole. Eilne etapp oli viimane mägine katsumus. Täna peetakse temposõit, homme tõmmatakse tuurile traditsiooniliselt joon alla Pariisi linnatänavatel ja kõvemat võidusõitu ei peeta. 

Jaga artiklit

2 kommentaari

A
Astanas või mujal?  /   14:35, 28. juuli 2018
Sõitu vaadates tekkis küsimus- mis seal Astanas tegelikult toimub? Kas Kangerti klubivahetus on kindel, et teeb, mis tahab (ajab oma hinda kõrgemaks) või andis Astana selleks, et Kangert jääks klubisse, talle vabad käed kuid mansa toetuseta. Fuglsangi ümber olid pidevalt teised Astana mehed, lisaks üritas Fuglsang sõidu viimasel kolmandikul suurt gruppi Kangerti omale järele tõmmata. Ka oli märgata, et mõned korrad pidi Kangert süüa-juua päris pikalt ootama. Mis iganes, aga üritus oli hea ja üsna lootustandev.
E
Elmar  /   12:05, 28. juuli 2018
Kanks on pildil kangesti Jakob Fuglsangi moodi.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis