Kergejõustik

Lisatud galerii!

NII SEE JUHTUS | Eesti kergejõustiku meistrivõistlused: Mägi jooksis end Euroopa tänavuseks neljandaks meheks (1)

Ohtuleht.ee, 29. juuli 2018 20:27
Gerd Kanter.Foto: Martin Ahven
Eesti kergejõustikumeistrivõistlustel hoolitses kõige säravama tulemuse eest Magnus Kirt, kes võitis odaviske meistrivõistluste rekordiga 88.28. Teisel päeval tegi parima tulemuse Rasmus Mägi, tõustes Euroopa 400 m tõkkejooksu edetabelis ajaga 48,91 neljandaks.

Ajakava:

Päevapilet maksab 10 eurot, sooduspilet 5 eurot (õpilased, üliõpilased, pensionärid). Pileteid saab osta kohapealt sularahas. Kuni 7aastased lapsed (k.a.), puudega inimesed ja nende saatjad pääsevad võistlusele tasuta.

20:24
Deivil Tserp

Meeste kaugushüppe võitis Hans-Christian Hausenberg 7.64ga.

20:00

Naiste vasaraheites sai kuldmedali Eesti rekordiomanik Anna Maria Orel 67.25ga.

20:00

Meeste 200 m jooksu võitis Tony Nõu ajaga 21,47.

19:59

19:59

Naiste teivashüppes üritas EMi normi 4.45 täita Reena Koll, kuid tema katsed ei õnnestunud. Kuldmedali andis talle tulemus 4.30.

19:58

Meeste kettaheites võidutses olümpiavõitja Gerd Kanter 63.44ga.

19:50

Meeste 800 m jooksus võitis kuldmedali Rasmus Kisel, kes läbis distantsi ajaga 1.50,59.

19:49

Naiste 200 m jooksu võitis Annika Sakkarias ajaga 25,18.

19:43

Meeste kõrgushüppes noppis oma kümnenda Eesti meistrivõistluste kulla Karl Lumi, kes ületas 2.16.

19:41

Naiste 5000 m jooksu võitis Lily Luik ajaga 17.44,86.

18:44

Naiste kaugushüppe võitis Tähti Alver 6.28ga ja seega on ta kahekordne kullanaine. Eile triumfeeris Alver kolmikhüppes isikliku rekordiga 14.05.

18:24

Meeste 5000 m jooksu võitis Tiidrek Nurme. Seitsmenda Eesti meistrikulla tõi talle aeg 14.16,69.

17:59

Naiste ketteheite võitis Kätlin Tõllasson tulemusega 53.61. Loodame, et EMil tuleb paar-kolm meetrit juurde.

17:57

400 m tõkkejooksja Rasmus Mägi tõusis Euroopa edetabelis neljandaks ajaga 48,91!

17:51

Meeste 400 m tõkkejooksus näitas teravat minekut Rasmus Mägi, kes võitis oma hooaja tippmargiga 48,91. See näitab, et mees liigub EMi medali suunas.

17:02

Meeste teise 200 m jooksu võitis Tony Nõu ajaga 22,21.

16:57

Meeste esimese 200 m jooksu poolfinaali võitis Ken-Mark Minkovski ajaga 21,79. Puhus vastutuul 2,8 m/s.

16:25

Meeste 10 000 m käimise võitis Ruslan Sergatšov ajaga 48.42,44.

16:17

Teine võistluspäev on alanud. Naiste 10 000 m käimise võitis Jekaterina Mirotvortseva ajaga 51.15,88. 15aastane piiga võidutses teist aastat järjest.

16:03
KERGEJÕUSTIKUSÕBER

Pühapäevane kergejõustikupäev on juba 10 km käimisega alanud, kuid õige spordipidu läheb Kadrioru staadionil lahti 16.45.

21:18

Tõmbame tänaseks otsad kokku, kuid Eesti meistrivõistlused jätkuvad homme kell 15. Sel ajal tasub kõikidel huvilistel taas meie otseblogile pilk peale visata.

Tänaseks aitäh ja ilusat õhtu jätku!

21:17
Magnus Kirt (Aldo Luud)
21:15
20:28

Meeste teivashüppe võitis Maicel Uibo, kes ületas 5.20. Kuldmedali sai ta ka 110 m tõkkejooksus.

19:54

Meeste 100 m jooksu võitis Richard Pulst ajaga 10,76.

19:50

Naiste 100 m jooksus krooniti Eesti meistriks Õilme Võro, kelle aeg oli 12,28.

19:49

Meeste odaviske kuld ja meistrivõistluste rekord 88.28 kuulub Magnus Kirdile. Sellise tulemusega on mõnus EMile minna!

19:36

Magnus Kirt viskas viiendal katsel oda 84.57, kuid tema parim tulemus on 88.28.

19:31

Meeste 400 m jooksu võitis Rasmus Mägi ajaga 46,49 ja teiseks tuli Tony Nõu 47,27ga.

19:24

Naiste 400 m jooksu võitis Liis Roose, kes püstitas isikliku rekordi 54,67.

19:22

Naiste kolmikhüppe kullaheitlus oli kõrgetasemeline - võitis Tähti Alver isikliku rekordiga 14.05 ja hõbeda sai Merilyn Uudmäe 13.80ga.

19:11

Naiste kolmikhüppes alistas 14-meetri-joone Tähti Alver, kelle tulemus oli 14.05. Ta on neljas Eesti naine, kes on hüpanud üle 14 meetri.

19:05

Naiste kõrgushüppe võitis Eleriin Haas, kes ületas 1.76. Nädal aega tagasi tuli ta Soome meistriks, siis alistas ta 1.88.

19:03

Meeste 110 m tõkkejooksus võitis kuldmedali kümnevõistleja Maicel Uibo, kelle aeg oli 14,57.

19:00

Magnus Kirt püstitas odaviske teisel katsel Eesti meistrivõistluste rekordi 88.28. Senine tippmark kuulus 87.53ga Andrus Värnikule.

18:58

Naiste 100 m tõkkejooksus sai kuldmedali Grit Šadeiko, kelle aeg oli 13,63. Teiseks tuli Diana Suumann 13,98ga. Finaali ajal puhus vastutuul 4,4 m/s.

18:58

18:57

18:57

18:51

Magnus Kirt alustas odaviset 82.17 ja Tanel Laanmäe 72.79ga.

18:32

Meeste 1500 m jooksus tuli Eesti meistriks Allar Lamp ajaga 3.54,89.

18:26

Meeste kolmikhüppes kuulub kuldmedal Igor Sjuninile, kes püstitas hooaja tippmargi 16.24.

18:20

Naiste 1500 m jooksus tuli Eesti meistriks Liina Tšernov, kes läbis distantsi ajaga 4.25,15. Hõbemedali sai isikliku rekordi 4.26,12 püstitanud Kelly Nevolihhin.

18:15

Meeste kuulitõukes kuulub kuldmedal Kristo Galetale, kes tõukas 19.74. EMi normist jäi tal puudu 16 sentimeetrit.

18:13

Igor Sjunin parandas tulemust ka kolmikhüppe neljandal katsel - 16.24. EMi norm on 16.60.

18:05

Meeste kolmikhüppes parandas Igor Sjunin kolmandal katsel tulemust - 16.13. EMi norm on 16.60.

18:04

Meeste 100 m teise eeljooksu võitis Richard Pulst ajaga 10,77.

17:59

Meeste 100 m jooksu esimese eeljooksu võitis Hans-Christian Hausenberg ajaga 10,90.

17:53

Meeste kolmikhüppes alustas Igor Sjunin 16.04ga. EMi norm on 16.60.

17:43

Naiste teise 100 m eeljooksu võitis Õilme Võro ajaga 12,14.

17:41

Meeste kuulitõuke teisel katsel saab Kristo Galeta kirja 19.74. EMi norm on 19.90. Lootust on!

17:40

Naiste odaviske võidab Eesti rekordi 63.65 omanik Liina Laasma, kelle tänane tulemus on 58.03. Nüüd saab ta jätkata EMiks valmistumist. Berliinis on vaja lõppvõistlusele pääsemiseks paar meetrit rohkem visata.

17:34

Naiste esimese 100 m eeljooksu võitis Eesti eksrekordiomaniku Katrin Käärti tütar Karoli ajaga 12,33.

17:27

Naiste 3000 m takistusjooksu, mille ajal sadas metsikult vihma, võitis Laura Maasik ajaga 10.50,27.

17:14

Ja see, mida täna ei oodatud ehk vihm, on jõudnud Kadrioru staadionile. Praegu sajab nagu pangest.

16:57

Naiste odaviskes teeb EMiks valmistuv Liina Laasma teisel katsel korraliku tulemuse - 58.03. Tema hooaja tippmark on 59.01.

16:55

Meeste 3000 m takistusjooksus, kus oli ainult neli osavõtjat, sai kuldmedali EMiks valmistuv Kaur Kivistik, kelle aeg oli 8.58,02.

16:48

Naiste odaviskes sai suursoosik Liina Laasma avakatsel kirja 52.72.

16:22

Naiste 100 m tõkkejooksu teise eeljooksu võitis Diana Suumann ajaga 13,80, puhus vastutuul 0,5 meetrit sekundis. EMi normi 13,25 püüdmine on finaalis üsna keeruline, aga ootame ära!

16:19

Naiste 100 m tõkkejooksus võidab esimese eeljooksu Grit Šadeiko oma tänavuse tippmargi lähedase ajaga 13,51.

16:04

Eesti meistrivõistluste avapauk on antud ja meeste 110 m tõkkejooksu eeljooksus sai kümnevõistelja Maicel Uibo kirja 14,52, mis on igati korralik aeg.