Primoz Roglic. (JEFF PACHOUD)

Eile peetud Tour de France´i 19. ja ühtlasi viimase mägietapi võitis Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo). Sloveeni kibeda konkurendi Tom Dumoulin´i (Sunweb) arvates ei peetud otsustavatel hetkedel ausat võitlust. 

"Primoz oli tugevaim ja austan tema võitu, ta lendas mäest alla," vahendab Spordipartner.ee Dumoulin´i. "Kuid mina jäin temast maha sirgel lõigul. Primoz istus ülemise toru peal ja sõitis mootorratta tuules. Spurtisin, et talle järele jõuda, kuid mul ei õnnestunud vahet vähendada. Jäin temast maha laskumise sirgel lõigul."

Dumoulin ei süüdista juhtunus Roglicit, vaid operaatoreid transportivad mootorratturreid, kes peaksid tegutsema professionaalsemalt. 

Sloveen ise lükkas kõik süüdistused ümber ning kinnitas, et tema abisõiduki tuules ei sõitnud ning võitis ausalt. 

Tour de France´il jääb sõita veel kaks etappi. Täna on kavas temposõit, kus üldarvestuses kolmandat kohta hoidev Roglic võib vabalt 19 sekundit eespool asuva Dumoulin´i kinni püüda. Liidrikohal väntava Geraint Thomas´e võit paistab vormistamisena, ta edestab lähimat jälitajat üle kahe minuti. 

Jaga artiklit

2 kommentaari

V
Vaatasin  /   08:21, 30. juuli 2018
samuti seda tuuri ega saanud aru. Miks on neid autosid ja motikaid nii palju seal vahel sagimas, sageli nad isegi segavad, vahel ka selgelt veavad. Oli selgelt näha, kuidas üks rattur lühikese aja jooksul mitu korda ulatas käe autosse, et see teda veaks. Jama.
Peaks olema kindlad vahepunktid, kust abi saab. Ja abiauto peaks sõitma rühma taga, mitte kuskil vahel või ees.
Ninf rahvas tuleb eemal hoida. Oli küll kohti, kus sai vaevu läbi sõita.
O
ott  /   13:46, 29. juuli 2018
eraldistardi maailmameistrile ei tee keegi 19 sekundit vabalt .

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis