Rait RataseppFoto: Erakogu
28. juuli 2018, 18:32

Hullumeelseks katsumuseks valmistuv ultratriatleet Ratasepp võitis MMil hõbeda, tšempion purustas maailmarekordi (5)

Ultratriatleet Rait Ratasepp, kel mahtus kolme nädala sisse lisaks Saksa võistlusele ka Austria kolmekordse ultratriatloni start ja selle võit, ületas finišijoone teise mehena ja sai kaela kolmekordse ultratriatloni MM-i hõbemedali.

Eestlasel võttis distantsi läbimine aega 33:20.15. Poola sportlane Robert Karas sai ajaga 30:48.57 uue maailmarekordi omanikuks.

Enam kui 30kraadises kuumuses võistelnud sportlastele oli Lensahnis toimunud kolmekordne ultratriatlon nii vaimselt kui ka füüsiliselt äärmiselt raske. Sportlaste jahutamiseks kasutati nii ohtralt jääd, et kõik poe sügavkülmaletid osteti lõpuks jääst tühjaks.

11,4 km ujuti 50meetrises basseinis ning kohe stardis oli näha, et poolakas Karas tuli võistlust võitma. Tugev ujuja tegi kolmekordse ultratriatloni ujumise osa maailmarekordi ajaga 2 tundi ja 41 minutit. Ratasepp tuli veest välja kolmanda mehena. Distantsi läbimiseks läks tal vees 3 tundi, 25 minutit ja 10 sekundit. Ujumise ajal olid paljud võistlejad kimpus ülekuumenemise ohuga.

Kui Ratasepp rattarajale jõudis, oli Karas endale uhke edumaa sisse sõitnud. 560 km rattadistantsi läbis Ratasepp ajaga 20:06.15. Karas aga pea kaks tundi kiiremini, ajaga 18:05.16. See tähendas Karasele ka suurt edu jooksudistantsil.

126,6 km jooksudistants läbiti 1,32 km ringil. Puhas jooksuaeg selgub hiljem.

Karas purustas maailmarekordi pea tunniga. Vana maailmarekord 31:47.57 oli sportlaste poolt puutumata juba 15 aastat. See püstitati samuti Lensahnis 2003. aastal.

Saksamaa kolmekordse ultratriatloni MM-etapp oli ultratriatleedi jaoks oluline võistlus enne hooaja põhikatsumust, mille ta korraldab endale ise. 23. septembril alustab Ratasepp ennekuulmatu ettevõtmisega. Nimelt võtab ta esimese sportlasena maailmas Fuerteventura rasketes tingimustes ette 20kordse ultratriatloni.

Katsumuse raames tuleb tal 20 järjestikusel päeval läbida iga päev 3.8 km ujumist, 180 km ratast ning 42.2 km jooksu. 20 päeva peale läbib ta 76 km ujudes, 3600 km rattal ning 844 km joostes.