Milline debüüt! Xherdan Shaqiri andis väravasöödu ning skooris imelise käärlöögiga!Foto: AFP/Scanpix
29. juuli 2018, 09:41

Äsja Liverpooliga liitunud Šveitsi jalgpallikoondislane Xherdan Shaqiri tegi vägeva debüüdi, andes väravasöödu ja lüües käärlöögiga imeilusa värava, aidates uuel koduklubil 4:1 alistada kodune rivaal Manchester United.

Unitedi peatreener Jose Mourinho otsustas algkoosseisu nimetada viis mängijat, kes eelmisel hooajal Premier League'is ei mänginud, samal ajal kui Jürgen Klopp alustas mängu teiste seas Salahi ja Manega.

Liverpool asus mängu juhtima 26. minutil, mil Mane realiseeris Salahi teenitud penalti. Edu ei püsinud kaua, sest Andreas Pereira lõi kolm minutit hiljem karistuslöögist kauni viigivärava.

Teise poolaja jooksul vahetas Liverpool välja terve meeskonna, ManU oli veidi tagasihoidlikum, tehes vaid kuus vahetust. Uue meeskonnaga Kloppi hoolealused suutsid näidata paremat mängu ning skooris minut pärast väljakule jooksmist oma esimese puutega ning Sheyi Ojo penaltipunktilt meeskonna 3:1 ette viis.

82. minutil näitas oma klassi Liverpooli eest debüüdi teinud Xheredan Shaqiri. Ben Woodburn tsenderdas palli kasti ning šveitslane vormistas akrobaatilise sooritusega 4:1 võidu. Eesti koondise kapten Ragnar Klavan tegi kaasa terve esimese poolaja.