Artur Konontsuk.Foto: fiba.basketball
29. juuli 2018, 22:30

U18 korvpallurid astusid EMil suure sammu veerandfinaali poole

Eesti noormeeste U18 korvpallikoondis alistas EMi B-divisjoni kolmandas mängus Belgia koondise 71:70.

Kohe mängu alguses tagaajajarolli jäänud eestlased kaotasid avaveerandi 10:15 ning poolajaks oli vahe kärisenud kümne silma peale (26:36).

Pärast poolajapausi hakkas vahe vähehaaval vähenema ning viimasele veerandile mindi vastu belglaste neljapunktilises eduseisus (50:54). Eestlastele tõi lõpuks võidu Artur Konontsuki kolmene 13 sekundit enne lõppu.

Eesti resultatiivseim oligi täna Konontsuk 18 punktiga. Kahekohalise arvu punktideni jõudsid veel Mark-Andreas Jaakson (14), Mikk Jurkatamm (11) ja Henri Drell (10).

See tähendab, et Eesti jätkab B-alagrupi liidrina, olles võitnud kolmest mängust kolm. Meie noormehi ootavad veel ees lahingud Ungari ja Austriaga. Kuuesest alagrupist pääseb edasi kaks parimat.