Olga Danilovic võidukarikaga.Foto: Sputnik/Scanpix
30. juuli 2018, 11:29

Kanepi alistanud serblanna sai esimeseks pärast 2000. aastat sündinud tennisistiks, kes võitnud WTA turniiri

Olga Danilovicist (WTA 187.) sai esimene pärast aastat 2000 sündinud tennisist, kes on võitnud WTA turniiri. 17aastane serblanna triumfeeris Moskvas.

Danilovic oli otsustavas setis endavanuse venelanna Anastassia Potapova (WTA 204.) vastu murdega taga, kuid tuli keerulisest seisust välja ning võitis 2 tundi ja 19 minutit kestnud lahingu 7:5, 6:7 (1:7), 6:4.

Finaali pääsemiseks pidi serblanna veerandfinaalis üle mängima esimese asetusega sakslanna Julia Görgese (WTA 10.). Varem polnud Danilovic ühtegi esikümnemängijat võita suutnud. Samuti sai noore serblanna tugevusest aimu WTA tabelis 49. kohta hoidev Kaia Kanepi, kes pidi teises ringis tunnistama tema 7:6 (7:3), 7:5 paremust.

Danilovic on ühtlasi esimene WTA turniiril võidutsenud nn õnnelik kaotaja. Ta pääses põhiturniirile vaatamata sellele, et oli kvalifikatsiooni viimases ringis oma vastasele alla jäänud.