Kergejõustik

Kergejõustikuliit: kahetsusväärne, et Galeta esitab avalikkusele ebatõeseid väited (13)

Toimetas Siim Kera, 1. august 2018, 15:46
Kristo Galeta. Laura Oks
Eesti kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi saatis juhatuse nimel kirja selgitamaks Kristo Galeta olukorda.

Berliini EM-koondise kinnitamisel lähtus EKJL juhatus EKJL 2018. aasta rahvusvaheliste tiitlivõistluste lähetustingimustest ja EKJL 2018. aasta koondiste komplekteerimise põhialustest. Mõlemad dokumendid on kinnitatud EKJL juhatuses 19.10.2017 ja avaldatud EKJL kodulehel.

Samal teemal

Euroopa meistrivõistluste tasemel saavutussportlaste toetuste küsimust on arutatud EKJL saavutusspordi komisjoni koosolekutel. Toetuste kinnitamine kuulub EKJL juhatuse pädevusse. Saavutusspordi komisjoni ettepanekud saavutusspordi rahastamise teemadel on olnud juhatuse koosolekute päevakorras käesoleva aasta 19. jaanuaril ja 21. märtsil toimunud koosolekutel. Juhatus on kinnitanud toetuse saajate hulka EMi normatiivi täitnud sportlased. Kristo Galetal ei ole EMi normatiiv täidetud ning teda toetuse saajate hulka kinnitatud pole.

Tiitlivõistluse normatiivi mitte täitnud sportlasele ei saadeta Euroopa Kergejõustikuliidu poolt personaalselt ega läbi rahvusliku alaliidu tiitlivõistlustel osalemise kutset. Alaliidul on võimalus taotleda wild-card ehk vabapääse EM-normi mitte täitnud sportlasele, kes on saavutanud normatiivi lähedase tulemuse.

EKJL juhatuse üksmeelsel otsusel loobus alaliit Kristo Galetale erandkorras osalemisõiguse taotlemisest. Juhatuse otsus tugines EKJL 2018. aasta koondiste komplekteerimise põhialuste dokumendi punktile 5. Nimetatud punkt 5 ütleb: Kui koondisesse arvatud sportlane keeldub/loobub võistlemisest muul kui tõendatavalt tervislikul või üldharidus- või kõrgkooli õppetööst osavõtu põhjusel, on alaliidu juhatusel õigus keelduda sportlase edasisest arvamisest Eesti koondisesse.

EKJL pole 2018. aastal ühtegi Kristo Galeta osas vastu võetud otsust talle toetust maksta või mitte maksta muutnud. Kristo Galetale ja mitmele teisele sportlasele laagritoetuse maksmise osas võeti vastu otsus, et laagritoetus makstakse välja juhul, kui nad täidavad EM-normi.

EKJL juhatus peab kahetsusväärseks, et sportlane esitab avalikkusele kontrollimata, ebatõeseid väiteid ning süüdistusi EKJL saavutusspordi juhi, juhatuse või kellegi teise aadressil.

EKJL on Kristo Galetaga pidevalt suhelnud ning EKJL peasekretär Sirje Lippe ja EKJL saavutusspordi juht Kristel Berendsen on edastanud sportlasele märtsikuus kirja teel kutse kohtuda alaliidu kontoris, et lisaks varasematele selgitustele veel kord lähetustingimuste jms osas selgitusi anda. Kristo Galeta ei soovinud EKJL esindajaga kohtuda.

13 KOMMENTAARI

a
aru ma ei saa 2. august 2018, 08:31
Haasil ja Uudmäel samuti normid täitmata ,nendele aga taotleti wild cardi.EKL jonn lihtsalt,muud midagi.Kui alaliit sportlast ei toeta ja ta peab ise oma treeninguid finantseerima,siis ongi loogiline ,et mees võistleb seal kus võimalik ka natuke teenida.
h
hh 2. august 2018, 06:45
kui sportlane eksis, siis tuleks liidus asjad selgeks rääkida mitte meedias laamendada. Mis posikesed seal liidus istuvad, kes alustavad sõda kommenta...
(loe edasi)
Loe kõiki (13)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee