Ellie Soutter. (Twitter @TeamGB)

Suurbritannia Olümpiakomitee kinnitas möödunud nädalal talispordi tulevikulootuse Ellie Soutteri surma. Nüüdseks on selgunud, et 18aastane tüdruk sooritas enesetapu.

Politseikoerad leidsid lumelauasõitja surnukeha eelmisel kolmapäeval, tüdruku 18. sünnipäeval, tema kodu lähedalt metsast. Reedel pidi toimuma Ellie sünnipäevapidu, kuid tähistamise asemel olid lähedased sunnitud leinama. Ellie pidi kuuluma Suurbritannia 2022. aasta Pekingi taliolümpiamängude koondisesse ja teda peeti lumelauasõidu tulevikustaariks.

Tema isa, Tony Soutter, rääkis esimest korda pärast juhtunut avalikkusega ja kritiseeris survet, mis noorsportlastele peale pannakse. "Kahjuks sai kõik alguse lennukist maha jäämisest, mis tähendas, et ta ei saanud koondisega treenima minna."

Tony Soutteri sõnul oli tema tütrel probleeme vaimse tervisega. (BBC)

"Ta tundis, et vedas neid ja ka mind alt ning traagiliselt võib vaid üks tilluke asi kellegi üle ääre lükata, sest laste peal on tohutu surve," lausus ta BBC Sportile ning lisas, et tema tütar tahtis olla parim ja mitte kedagi alt vedada, kuid võitles tippvõistluste surve ja oma vaimse tervisega.

Jaga artiklit

6 kommentaari

M
Mõtlik  /   22:58, 1. aug 2018
M ei soovitaks tänapäeval ühelgi noorel inimesel elukutseliseks sportlaseks hakata. Tippsport on muutunud liialt tervistkahjustavaks -- nii füüsilises kui ka vaimses mõttes.
K
Kristiina  /   22:37, 1. aug 2018
Teisi süüdistada on küll kõva. Pigem oli jah tüdruk haige ning nõrk. See on tõesti tühi põhjus. No läinud järgmise lennukiga. Siin on puhtalt vaimse tervise probleem mida enamikel ei ole..

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis