Eesti noored on Baltikumis tugevaimad.Foto: Sander Ilvest
1. august 2018, 21:44

VÄGEV! U16 koondis võitis Balti matši, viimases mängus alistati Läti

Eesti U16 noormeeste korvpallikoondis alistas Pirital toimunud Balti matši viimases mängus Läti 82:78 ning teenis sellega ka turniirivõidu, kirjutab basket.ee.

Visketabavusega hädas olnud Eesti jäi avaveerandi järel kümnepunktilisse 13:23 kaotusseisu, kuid poolajaks vähendati vahe minimaalseks, 35:36. Tasavägiselt kulgenud kolmanda veerandi järel haaras Eesti korvilise 58:56 edumaa. Vahepeal juba 11-punktilise edu saanud eestlased lasid mängu lõpu eriti pingeliseks, kui 10 sekundit enne kohtumise lõppu oli vahe vaid üks korv, 80:78. Lätlased rünnakut realiseerida ei suutnud ning turniirivõit Eestile.

Meie parimatena tõid Kristen Kasemets 16, Hugo Toom 15 ja Johannes Kirsipuu 14 punkti, 10 lauapalli ja seitse resultatiivset söötu. Kriss Helmanis tõi lätlastele 18 punkti.

Turniiri lõppseis:

I – Eesti

II – Leedu

III – Läti

IV - Rootsi

Eesti U16 koondis mängib 10.-18. augustini Serbias, Novi Sadis Euroopa meistrivõistluste A-divisjonis, kus kuuluvad ühte gruppi koos Prantsusmaa, Gruusia ja Itaaliaga.