Henri Drell.Foto: Tiina Kõrtsini
4. august 2018, 09:18

Drell viskas veerandfinaalis 25 punkti ja vedas Eesti nelja parema sekka (1)

Makedoonia pealinnas Skopjes toimuvatel korvpalli B-divisjoni Euroopa meistrivõistlustel teenis Eesti U18-vanuseklassi koondis veerandfinaalis 78:60 võidu Valgevene üle ning liikus poolfinaali.

Avaveerandi järel 18:9 juhtima läinud Eesti suurendas poolajaks vahe 11punktiliseks, 40:29. Kolmandal veerandil suutsid vastased vahet vähendada ning otsustavale neljandikule mindi Eesti 53:47 eduseisus.

Neljanda veerandi alguses läksid Indrek Reinboki juhendatavad otsustavalt eest ära ning tagasi ei vaadanud. 18-punktilise võiduga kindlustati koht poolfinaalis, vahendab basket.ee.

Henri Drell oli mängu resultatiivsem 25 punktiga. Mark-Andreas Jaakson lisas 15 silma ja Hendrik Eelmäe tõi 11 punkti ja 8 lauapalli. Vastaste parim oli Dzmitry Ryuny 16 punktiga.

Laupäevases poolfinaalis läheb Eesti vastamisi Hollandi koondisega. Teise poolfinaalpaari moodustavad Belgia ja Sloveenia. Järgmiseks aastaks pääsevad turniiri kolm parimat meeskonda A-divisjoni.