Peatreener Gheorghe Cretu.Foto: Martin Ahven
4. august 2018, 15:06

Mitmele põhimehele puhkust andnud võrkpallikoondis jätkas võidulainel (1)

Eesti võrkpallikoondis võitis Slovakkia vastu ka kolmanda kontrollmängu. Laupäeva keskpäeval peetud kohtumine lõppes eestlaste 3:0 (25:19, 25:14, 26:24) võiduga.

Eesti koondise treenerid andsid täna pallimängust vaba päeva põhikoosseisu meestest Kert Toobalile, Robert Tähele ja Rait Rikbergile. Ka slovakkidel anti puhkepäev mitmele eelmiste päevade põhitegijale, puhata said Emanuel Kohut, Peter Michalovič, Matej Patak ja Matej Kubš.

Eesti algkoosseisus alustasid sidemängija Markkus Keel, nurgaründajatena Andrus Raadik ja Kristo Kollo, diagonaalründaja Renee Teppan, temporündajad Henri Treial ja Timo Tammemaa ning libero Silver Maar.

Esimeses geimis oli seis tasakaalus vaid päris alguses, alates geimi keskpaigast konttrollis mängu kindlalt koduvõistkond. Geimivõit tuli numbritega 25:19. Heas hoos oli Teppan, kes kogus 6 (+4) punkti, Raadik lisas 4 (+2), Tammemaa ja Kollo 3 punkti.

Teises geimis mängisid meie poolel samad mehed. Seis oli tasavägine kuni skoorini 10:10, siis käisid servijoone taga Tammemaa ja Teppan ning kiirelt oli seisuks 20:11. Sellest slovakid enam ei toibunud ning geim Eestile 25:14.

Teppan jätkas sealt, kus esimeses geimis lõpetas - 10 punkti, s.h. 3 serviässa ja 2 blokipunkti. Kahe geimi peale kokku oli meie diagonaalründajal koos 16 punkti (+12) rünnakuprotsendiga 65 (17 tõstest lõi ta maha 11 palli). Eesti mehed lõid 2. geimis kokku tervelt 8 serviässa!

Kolmandaks geimiks tõi peatreener Gheorghe Cretu sisse 3 uut meest. Teppani asmele tuli mängu Oliver Venno, Tammemaa asemel Andri Aganits ning Raadiku asemel Stefan Kaibald. See geim oli ka kõige tasavägisem tänastest. Seisult 14:14 tegi Slovakkia vahespurdi ning läks 4 punktiga juhtima 18:14. Ometi ei suudetud sellega meie meeste mängu murda ning mängumeeste punktidele mindi vastu uuesti Eesti 21:20 eduseisul. Lõpus oli veidi kindlam kodumeeskond ja nii tuli geimivõit 26:24 Eestile ja koos sellega ka mänguvõit 3:0.

Kolmanda geimi parim oli Eesti poolelt hästi mängu lülitunud Aganits 5 (+5) punktiga. Tema arvele jäi ka tervelt 4 blokipunkti.

Kokkuvõttes jäi pika puuga üle-platsi-meheks diagonaalründaja Renee Teppan - 16 punkti kasuteguriga +12 (11 õnnestunud rünnakut, 3 serviässa, 2 blokipunkti). Treial lisas 9, Kollo 7, Raadik 6 punkti. Eesti meeskond ületas täna vastaseid kõigis mõõdetavates kategooriates. Rünnakute õnnestumine 51% vs. 39%, servi vastuvõtt 45% vs. 29%, serviässad 9 vs. 5, blokipunktid 11 vs. 5.

EM-valikturniiriks valmistuva Eesti meeste koondise järgmised 3 kontrollmängu toimuvad 10.-12. augustini Tallinnas Kalevi spordihallis Soome vastu.