Läti U18 koondis.Foto: fiba.com
5. august 2018, 22:38

Läti noorkorvpallurid teenisid Porzingise valvsa pilgu all EMi hõbemedalid

Läti U18 noormeeste korvpallikoondis tegi EMi A-divisjonis koduplatsil vägeva turniiri. Ideaalist ei jäänud palju lahutama, kuid finaalis tuli siiski tunnistada Serbia 99:90 paremust.

Külalised Serbiast haarasid kohe esimestest minutitest mänguohjad ning võitsid avaveerandi 32:20. Seejärel said lätlased kaitse veidi pidama, ent poolajaks oldi ikkagi 13punktilises kaotusseisus.

Riietusruumidest naasid lätlased vihaselt ning vahet hakati jõudsalt vähendama. Umbes nelja minutiga jõutigi vaid nelja silma kaugusele. Kolmanda veerandaja lõpuks sai Serbia aga taas hoo üles ning otsustavale neljandikule pääsesid nad turvalises 14punktilises eduseisus.

Lätlased ei andnud alla, kuid võimsa Serbia vastu rohtu polnud. Kaks minutit enne lõpuvilet vähendati vahe veel viiele, kuid päriselt ohtlikuks vastasele ikkagi ei saadud.

Serbia poolelt tegid mängu ära kaks meest. Marko Pecarski arvele jäi 34 punkti ja 13 lauapalli, Filip Petrusev toetas teda 29 silma ja 8 lauaga. Lätlastest säras taas Arturs Zagars, kes lisaks 26 punktile jagas ka 11 resultatiivset söötu.

Tänast matši oli Riias jälgimas ka Läti suurim korvpallitäht Kristaps Porzingis, kes omadele kaasa elas.

Kristaps Porzingis. Foto: fiba.com

Siinkohal tasub ka ära mainida, et lätlased pidanuks tänavu mängima B-divisjonis, sest mullu jäädi kõrgseltskonnas viimaseks. Aga kuna meie lõuanaabrid sel aastal A-divisjoni turniiri korraldasid, säilis nende koht.

Suurimaks kannatajaks oli mullu Eesti, kes koduse B-divisjoni turniiri kolmandana lõpetas, kuid lätlaste tõttu A-divisjoni kohast ilma jäi.