Kristo Galeta saadab kuuli teele. (Sander Ilvest)

Ametlikult homme algaval kergejõustiku EMil Berliinis peeti esimesed võistlused juba täna. Muuhulgas toimus ka meeste kuulitõuke eelvõistlus, kus oleks skandaaliga EMilt eemale jäetud Kristo Galeta Lihulas tõugatud tulemusega saanud kuuenda koha.

Eesti Kergejõustikuliiduga tülli läinud ja Euroopa meistrivõistlustelt eemale jäänud Kristo Galeta saavutas laupäeval Lihulas uue isikliku rekordiga 20.13 esimese koha. Sama tulemus oleks mees EMil kindlalt finaali viinud. Teoorias oleks Galeta edasi viinud ka Eesti meistrivõistlustel tõugatud 19.74. Viimane tulemus, millega finaali sai, oli 19.66.

Kahtlemata andis Kristole Lihulas jõudu juurde ka viha alaliidu vastu ning soov ennast tõestada. "Loomulikult jäi veel varu. See oli jõuga tõugatud. Kerge viha oli ka muidugi sees," tunnistas Galeta. Kas ta ka Berliinis oleks sama hea tulemuse suutnud teha, jääbki teadmata.

Jaga artiklit

4 kommentaari

N
no  /   15:54, 7. aug 2018
mis siin ikka heietada ega Lihula tulemusi Berliinis ei arvestata!!
R
rob  /   09:20, 7. aug 2018
Tõeliselt kahju. Omal ajal süüdistati vene võimu, et Lipp olümpial võistelda ei saanud, siis ma nüüd arvan, et sealgi olid ikka tegutsemas teised eestlased

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis