Maicel Uibo stiilinäide Berliini olümpiastaadionil.Foto: AFP/Scanpix
Kergejõustik
7. august 2018, 23:24

NII SEE JUHTUS | Uibo lõpetas pettumusterohke päeva isikliku rekordiga. Mägi ja Kanter pääsesid kindlalt finaali (9)

Berliinis toimuva kergejõustiku EMi esimene ametlik võistluspäev annab Eesti spordisõpradele hulga põhjust elevuseks. Starti tulevad meie kümnevõistlejad (Maicel Uibo, Karl Robert Saluri, Karel Tilga), kettaheitjad (Gerd Kanter ja Martin Kupper), 400 m tõkkejooksjad (Rasmus Mägi ja Jaak-Heinrich Jagor), 3000 m takistusjooksja Kaur Kivistik ja 400 m jooksja Tony Nõu.

Eestlaste ajakava:

Maicel Uibo, Karl Robert Saluri ja Karel Tilga, kümnevõistluse 100 m, kell 10.30

Martin Kupper, kettaheite kvalifikatsioon (A-grupp), kell 10.40

Maicel Uibo, Karl Robert Saluri ja Karel Tilga, kümnevõistluse kaugushüpe, kell 11.25

Tony Nõu, 400 m eeljooks, kell 11.35

Gerd Kanter, kettaheite kvalifikatsioon (B-grupp), kell 12.10

Kaur Kivistik, 3000 m takistusjooksu eeljooks, kell 12.40

Maicel Uibo, Karl Robert Saluri ja Karel Tilga, kümnevõistluse kuulitõuge, kell 12.50

Maicel Uibo, Karl Robert Saluri ja Karel Tilga, kümnevõistluse kõrgushüpe, kell 19.30

Rasmus Mägi ja Jaak-Heinrich Jagor, 400 m tõkkejooksu poolfinaal, kell 20.45

23:24
KÜMNEVÕISTLUS

Kümnevõistlejate päeva kokkuvõte:

22:52
100 M

Meeste sprindis tabas finaali valus kaotus - poolfinaalis EMi rekordi 9,97 jooksnud Jimmy Vicaut jäi finaalist välja. Ilmselt tegi endale jooksu eel viga. Nõnda võitis tiitli Zharnel Hughes, kes kohendas Vicaut´ EMi tippmarki veelgi, nüüd on see 9,95! Brittidele kaksikvõit.

22:45
KUULITÕUGE

Poola mehed võtsid kuulitõukes kaksikvõidu!

22:36
100 M JOOKS

Naiste 100 m sprindis krooniti Euroopa meistriks Dina Asher-Smith!

22:32

Avapäeva TOP 20:

22:30

Meie meeste seis avapäeva lõppeks: Saluri 4213 (rekordigraafikust -55) Uibo 4065 (-230), Tilga 4060 (-212). Kohad üldtabelis vastavalt 5., 15. ja 16.

22:23

Saluri ajaks 48,26. Oma jooksus neljas. Rekordvõistlusel oli aeg 0,12 sekundit parem.

22:22

Saluri juhib pikalt viimast jooksu, kuid kangestub lõpus.

22:11

Tilga saldoks 4050 punkti.

22:09

Tilga on oma jooksus viimane, aeg 50,12.

22:07

Uibol avapäeva lõpuks kokku 4065 punkti.

22:05

Uibo ETVs: "Läks natuke raskelt, 400 meetrit oli seline positiivne üllatus, aga vaatame homme edasi."

22:02

Uibo saab avajooksus kolmanda koha, ajaks isiklik rekord 50,18! Pole paha lõpp päevale.

21:57

Kohe-kohe algamas kümnevõistluse avapäeva lõppakord - 400 meetri jooks.

21:52
400 M TÕKKEJOOKS

21:45
VASARAHEIDE

Meeste vasaraheites võitis kuldmedali poolakas Wojciech Nowicki, kelle tulemus oli 80.12. Poolale kindlustas kaksikvõidu Pawel Fajdek, kes heitis 78.69. Pronksi napsas 77.36ga ungarlane Bence Halasz.

21:27

Selgus, et Rasmus Mägi on ülehomme 400 m tõkkejooksu finaalis viiendal rajal.

21:23

Pärast nelja ala juhib kümnevõistlust Suurbritannia esindaja Tim Duckworth, kellel on 3559 punkti, teine on norralane Martin Roe 3440 ja kolmas rootslane Fredrik Samuelsson 3398 punktiga. Karl Robert Saluril on 3316 punkti ja ta jätkab kuuendana. Maicel Uibo ja Karel Tilga on 13. ja 14. kohal, nende punktisummad on vastavalt 3259 ja 3241.

21:14

Kümnevõistlejate neljandal alal ehk kõrgushüppes on heas hoos Suurbritannia esindaja Tim Duckworth, kes püstitas isikliku rekordi 2.14 ja ületas seejärel ka 2.17.

21:07

400 m tõkkejooksus võitis kolmanda poolfinaali Türgit esindav kuubalane Yasmani Copello, kelle aeg oli 48,88. Mees mängis vastastega nagu kass hiirtega. Teisena pääses finaali iirlane Thomas Barr, kes sai kirja 49,10.