Kergejõustik

ÕL BERLIINIS | Õnnetult kätt vigastanud Tilga: olen näljasem kui kunagi varem (4)

Kaarel Täll, Berliin, 8. august 2018, 15:21
Karel Tilga esimene täiskasvanute EM läks aia taha. Foto: Reuters/Scanpix
Kümnevõistleja Karel Tilga jättis Berliini EMi kümnevõistluse pooleli, sest vigastas teivashüppe ajal kätt. Esimest korda täiskasvanute tiitlivõistlustel osalenud Tilga tunnistas, et on nüüd näljasem kui kunagi varem.

Mis teivashüppes ikkagi juhtus? „Käed lihtsalt libisesid. Proovisin kõike: vahetasin teibal teipe, kasutasin talki ja liimi. Ikka ei jäänud käed teibale külge. Läks õnnetult. Teivas jäi sirgeks ja lõi küünarnukki väikese haava. Meditsiinitoas tehti paar õmblust, aga õnneks midagi hullemat pole.“

Tilga sõnul lahkub ta Berliinist tunduvalt targema sportlasena. „Eks see oli kogenematus ka – teised mehed ju hüppasid. Vigadest õpitakse kõige paremini ja neid sai siin ikka päris palju tehtud.

Tegelikult ei tulnud ma siia ju kogemusi hankima, tahtsin ikkagi isiklikku rekordit teha. Läks nagu läks, loodetavasti järgmine kord läheb paremini. Nüüd on nädalake puhkust, siis tuleb hakata tööd tegema. Olen nüüd näljasem kui kunagi varem. See võistlus ei meeldinud mulle.“

Lühikese aja jooksul katkestasid kümnevõistluse kõik kolm eestlast: Karl Robert Saluri sai kettaheites nulli, Tilga ja Maicel Uibo vigastasid end teivashüppes.

Samal teemal

11. september 2018, 17:33
Mitmevõistleja Karel Tilga vigastas rängalt kätt, võistluspaus venib väga pikaks
11. august 2018, 00:05
ÕL BERLIINIS | EMi blogi | Medalinälg ja matemaatilised üleastumised
9. august 2018, 17:29
ÕL BERLIINIS | Anna Maria Orel loodab end postiivselt üllatada
9. august 2018, 15:56
ÕL BERLIINIS | Viimaseks jäänud Laasma: nii musta stsenaariumit ei osanud ma ette näha

4 KOMMENTAARI

j
Jaak 9. august 2018, 09:07
Ei ole praegu Eestis TÕELISI kümnevõistlejaid. Tundub, et uus Erki Nool ei ole veel sündinud. Uibo ja Tilga on lihtsalt põdurad, aga tõelise pettumuse valmista Saluri - nii tubli algus ja siis ... Häbi!
k
Kalle 9. august 2018, 00:04
No mine siis ometi sööma!
Loe kõiki (4)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee