Kümnevõistlusekuningaks krooniti kodupubliku rõõmuks Arthur Abele.Foto: AFP/Scanpix
Kergejõustik
8. august 2018, 22:58

Abele võitis raske kümnevõistluse, kahvatumad medalid Venemaale ja Valgevenesse (3)

Kaks rasket päeva kuumust trotsinud kümnevõistlejad lõpetasid Berliini EMil tänase võistluspäeva, kodupubliku ees krooniti kuningaks Arthur Abele.

Suurepärase odaviskega teistest lahti rebinud Abele läbis viimase ala, 1500 meetri jooksu teiste seas kahe teise medalipretendi, venelase Ilja Škurenjovi ja valgevenelase Vitali Žuki seltsis, ning võidutses 8431 punktiga. Škurenjov kogus 8321 ja Žuk 8290 punkti.

Veel pärast teivashüpet juhtinud britt Tim Duckworthil seisis ees kaks nõrka ala ning nõnda langes ta medalikohalt välja. Jooksu eel oli tal Škurenjoviga sisuliselt võrdselt punkte, kuid aeg tuli esikolmiku omadest ligi pool minutit kehvem ja ta langes lõpuks viiendaks. Neljandale kohale tõusis jooksu teine mees, sakslane Niklas Kaul (8220), Duckworth kogus 8160 ja norralane Martin Roe kuuendana 8131 punkti.

Kõik kolm Eesti kümnevõistlejat katkestasid võistluse.