Spordivaria

Soome liigas möllava Tallinna ragbiklubi president: enamasti jäävad soomlased meist väljakule elu üle järele mõtlema 

Toimetas Mart Treial, 10. august 2018, 16:11
Tallinna Kalevi ragbiklubi president Kristjan Kotkas soomlast murdmas. Aki Pentikäinen / Helsinki Rugby Club
Aastaga Soome meistriliigasse tõusnud ragbiklubi Tallinna Kalev läheb laupäeval vastakuti mulluse Soome meistri Jyväskylä RFC-ga. See pole esimene mäng Kalevi ja Jyväskylä vahel – esimene kohtumine leidis aset juunis, mil Kalevil õnnestus vastastelt nende kodumurul võit võtta.

„Positiivne on see, et vastane on juba tuttav ning seekord saame neid sakutada oma enda koduväljakul," ütles Kalevi president Kristjan Kotkas pressiteate vahendusel. "Küll aga ei tasu juunikuisest võidust suuri järeldusi teha, sest tegu on äärmiselt tugeva meeskonnaga, kes on eriti tuntud oma jõulise eesliini poolest. Seda saime omal nahal tunda ka eelmises mängus.“ 

Hooaeg tervikuna on Kalevi jaoks jätkunud positiivselt, peamiselt treenitakse selleks, et muuta mängupilt stabiilsemaks. „Kuigi enamasti jäävad soomlased meist väljakule elu üle järele mõtlema, siis paaril mängul oleme ka ise ebaõnnestunud. Sellegipoolest hoiame hetkel liigas teist kohta ning plaanime seda ka säilitada, et saaks poolfinaali ikka kodupubliku ette tuua,“ ütles Kotkas.

Kotkase sõnul on Kalevi ragbiklubi võrreldes mullusega teinud meeskonnana läbi märkimisväärse arengu ning mängupilt on oluliselt professionaalsem. „Meie poisid on tohutult andekad mängijad ning Eesti mehe „tõuomadused“ ka üldiselt ragbi mängimiseks ideaalsed. Käesoleval hooajal on meie arengule andnud olulise tõuke üliasjatundlikud ning kogenud treenerid Eestis teenivate Briti sõdurite ridadest."

Kalevi ja Jyväskylä matš Tallinnas Kalevi staadionil algab homme kell 15.

Liigatabel:

 

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee