Joonas Riismaa (palliga) valmistas Gruusiale avapoolajal kõvasti peavalu.Foto: FIBA
10. august 2018, 16:43

HEA START! U16 kossukutid alustasid EMi võidukalt

U16 noormeeste korvpallikoondis alustas Serbias Novi Sadis toimuvat Euroopa meistrivõistluste A-divisjoni turniiri 76:66 võiduga Gruusia üle.

Marko Parkoneni juhendatav Eesti koondis alustas tugevalt, esimese veerandi järel haarati 22:14 juhtohjad. Joonas Riismaa (poolajaks 18 punkti, kolmesed 5/7) vedamisel hoiti vastased pikalt ligi kümne punkti kaugusel ja vaheajale mindi meie meeste 41:34 juhtimisel.

Kolmandal veerandil saadi enda mäng eriti hästi käima ja vahe suurendati otsustava neljandiku eel 16punktiliseks, 62:46.

Viimase neljandiku alguses suurendasid eestlased vahe juba üle 20punktiliseks (67:46), kuid Gruusia vastas 10:0 vahespurdiga (67:56). Vähem kui kaks minutit enne lõppu jõudsid grusiinid viie punkti kaugusele (69:64), õnneks suutsid eestlased otsustavatel hetkedel skoori teha ja kaitses korve ära hoida. Niisiis tabelisse esimene võit numbritega 76:66.

Eestlaste parimana tõi teisel poolajal nulli peale jäänud Riismaa 18 punkti. Illimar Raiend lisas 15 ja Marku Ruubel 12 silma. Grusiinide suurim korvikütt oli Vladimer Tavakarašvili 17 silma ja 9 lauapalliga.

Statistika (Eesti näitajad on sinises kirjas):

Euroopa meistrivõistluste turniir jätkub juba homme, kui kell 17.00 algavas mängus läheb Eesti vastamisi Itaaliga koondisega.