Renee TeppanFoto: Martin Ahven
10. august 2018, 22:09

Teppan vedas võrkpallurid Soome vastu võidule

EM-valikturniiriks valmistuv meeste võrkpallikoondis võitis täna Kalevi spordihallis toimunud kontrollmängus Soomet 3:2 (22:25, 25:22, 23:25, 25:23, 15:13).

Eesti alustas kolmemängulist kontrollmatšide seeriat algkoosseisuga sidemängija Kert Toobal, nurgaründajad Robert Täht ja Kristo Kollo, diagonaalründaja Renee Teppan, temporündajad Timo Tammemaa ja Andri Aganits. Libero Rait Rikberg, teatab volley.ee.

Kodumeeskond alustas mängu kindlamalt, Toobal kasutas lisaks Teppanile ja Tähele palju ka meie tempomehi, kes said ohtralt rünnakuvõimalusi. Eesti juhtis pikalt ja otsustavaid punkte mindi mängima meie 22:19 eduseisul. Aga siis juhtus midagi uskumatut, põhjanaabrid said hakkama imelise tagasitulekuga ning võtsid kuus punkti järjest ja nii ka geimivõidu 25:22.

Teist geimi alustasime (ja lõpetasime) täpselt sama koosseisuga. Skoor püsis viigis kuni geimi keskpaigani, siis tegi vahespurdi Eesti ja saime vahe viiepunktiliseks 19:14. Sama vahe oli ka seisuks 22:17, siis päris lõpus said vastased vahe veidi väiksemaks, aga geimivõit siiski Eestile 25:22. Renee Teppanilt selles geimis tervelt 8 (+6) punkti, Täht lisas 5, Kollo 3 ja Tammemaa 2 punkti. Eesti näitas head vastuvõttu - protsent 58, aga soomlased veel paremat, nende number selles geimis uskumatud 71%!

Kolmandat geimi alustas paremini Soome ja vahetusteta jätkanud Eesti jäi 2:6 kaotusseisu. Nii olimegi geimi esimese poole tagaajaja osa, viik saabus alles seisul 14:14 peale Aganitsa efektset ühe-käe-blokki ja kohe seejärel läksime geimis esimest korda juhtima 15:14. Järgnes punkt-punktis mäng, viimane viigiseis oli 23:23, aga lõpus olid siiski veidi kindlamad soomlased ning geimivõit neile 25:23. Heas hoos oli taas Täht, kes tõi meile 7 (+4) punkti, Aganits lisas 4 (+3), aga väikeseks jäi Teppani panus, kes sai kirja vaid ühe punkti serviässast, aga tema viiest rünnakust ei jäänud pall maha mitte üheski.

Ka neljandaks geimiks ei pidanud Eesti koondise peatreener Gheorghe Cretu vahetuste tegemist vajalikuks ja nii jätkasime samade meestega, kes olid väljakul kolmes esimeses. Kõige esimesed punktid võttis Soome, Eesti suutis küll seisu geimi keskel aeg-ajalt viigistada, aga mitte kordagi juhtima minna kuni seisuni 17:16. Edasine oli taas punkt-punktis mäng ja Soome punnis vastu, aga tasavägise geimi võitis Eesti 25:23. Kristo Kollolt 5 (+2), Tammemaalt 4 (+3) ja taas mootori tööle saanud Teppanilt samuti 4 (+2) punkti.

Viies, otsustav geim läks Eestil samade meestega. Seisult 3:3 tegime vahespurdi ja juhtisime 6:3, pooltevahetus seisult 8:5. Geimi lõpp meenutas veidi esimese geimi lõppu. Eesti eduseisult 10:6 tegid soomlased tagasituleku ning viigistasid seisu 11:11. Seisul 14:13 oli eestlaste esimene matšpall ja selle suutsime ka kohe ära kasutada. Geim 15:13 ja kogu mäng 3:2 Eestile!

Viiendas geimis tõi supermängu näidanud Teppan 6 (+6) punkti! Täht lisas 3 ja Kollo 2.

Kogu mängu kokkuvõttes tõid Eesti parimatena Renee Teppan 24 (+17) ja Robert Täht 22 (+9) punkti. Rünnakute efektiivsus meil 44%, soomlastel 47%; servi vastuvõtt meie poolt vaadatuna 47% vs. 58%. Serviässad 5 vs. 6, servivead 16 vs. 17. Blokipunktid Eesti kasuks 10 vs. 8, meie blokkidest 4 Timo Tammemaa ja 3 Andri Aganitsa arvel.

Homme alustava samad meeskonnad Kalevi spordihallis kell 19.00.