Karsten Warholm. (AFP/Scanpix)

Berliini EMil 400 meetri tõkkejooksus viienda koha saanud poolakas Patryk Dobek süüdistas kuldmedali võitnud norralast Karsten Warholmi astmaravimite tarvitamises. Warholm lükkas aga konkurendi väited ümber. 

"Ma ei võta viiendat kohta kaotusena, aga samal ajal polnud Warholmi jooks muljetavaldav ega ka inspireeriv. Norralased kasutavad astmaravimeid, et tulemusi parandada. See mõlgub mul alati meeles," rääkis Dobek Poola meediale.

Tema väited said suurt kriitikat nii kodumaal kui ka Norras. Eile vastas Dobekile ka Warholm.

"Ma pole astmaatik. Ma ei kasuta astmaravimeid. Olen 100 protsenti puhas," sõnas isikliku rekordiga 47,64 kulla võitnud Warholm.

"Selline jutt ei käi spordi vaimuga kaasas. Olen avatud igasugustele aruteludele, kaasa arvatud dopingu osas, aga selliseid arvamusi ei tohiks avalikkuses levitada. Kui kindlaid tõendeid pole, ei saa isiklikuks minna," lisas ta.

22aastane Warholm tegi kaasa ka tavalises 400 meetri jooksus, aga pidi finaalis leppima kaheksanda kohaga. Temast kaks aastat vanem Dobek sai 400 meetri tõkkejooksus ajaga 48,59 viienda koha, kuuendana lõpetanud Rasmus Mägi jäi temast maha 16 sajandikuga. Mõlemad jooksid finaalis oma hooaja tippmargi. 

Patryk Dobek (vasakul) 400 meetri tõkkejooksu finaalis. (Sputnik/Scanpix)

Jaga artiklit

3 kommentaari

A
asse  /   12:49, 11. aug 2018
"Ma pole astmaatik. Ma ei kasuta astmaravimeid. Olen 100 protsenti puhas," sõnas isikliku rekordiga 47,64 kulla võitnud Warholm.
See on huvitav seisukoht, kui mõelda, et puhtad on ju ka kõik need Norra suusatajad, kes astmaravimit tarvitavad.
J
Jaan  /   12:12, 11. aug 2018
Eks poolakatel on see suusatamine hinge peal. Aga Warholm on tõesti andekas ja astma rohtudega ikka 100 meetrit 10.49 ja kaugust 7.66 ei saavuta.

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis