Chelsea uus nr 1: Kepa ArrizabalagaFoto: PA/Scanpix
11. august 2018, 19:05

HEA ALGUS! Maailma kalleim väravavaht hoidis debüütmängus puuri puhtana (1)

Chelsea avas oma Premier League'i hooaja kindla 3:0 võiduga Huddersfield Towni üle, debüüdi tegid Londoni klubi eest Jorginho ja Kepa Arrizabalaga, kellest esimene lõi värava ja teine hoidis puudi puhtana.

Chelsea asus uue peatreeneri Maurizio Sarri käe all kohtumist 34. minutil värske maailmameistri N'Golo Kante väravast juhtima ning poolaja viimasel minutil kahekordistas penaltist eduseisu Londoni sinise klubi eest Inglismaa liigas debüüdi teinud Jorginho. Mängu lõppseisu vormistas 80. minutil Pedro.

Teisel pool väljakut tegi head tööd Chelsea uus väravavaht, Madridi Realiga liitunud Thibaut Courtois asemel klubiga liitunud Kepa Arrizabalaga, kes puuri puhtana hoidis. 23aastase hispaanlase eest pidi Chelsea välja käima 80 miljonit eurot, mis tähistab suurimat väravavahi eest tasutud üleminekusummat.

Teistes tänastes matšides alistas suvise üleminekuakna jooksul 0 ostu teinud Tottenham Hotspur 2:1 Newcastle Unitedi, Bournmouth mängis 2:0 üle liiga uustulnuka Cardiff City, Brighton & Hove Albion kaotas 0:2 Watfordile ning sama skooriga pidi Cristal Palace'ile alla vanduma Mattias Käidi koduklubi Fulham. Eestlane klubi koosseisu ei mahtunud ja läheb tõenäoliselt laenule.

Liverpool alustab oma liigahooaega homme, mil võõrustatakse Anfieldil West Hami. Ragnar Klavan jääb vigastuse tõttu avamängust eemale.