Tiidrek Nurme.Foto: Alar Truu
Kergejõustik
12. august 2018, 23:25

NII SEE JUHTUS | EMi lõppvaatus: Nurme võimas maraton ja teivashüppe meistriklass (3)

Suur kergejõustikupidu Berliinis sai pühapäeval otsa. EMi viimasel päeval jagati välja kümme komplekti medaleid. Eestlastest olid stardis maratonijookjad Tiidrek Nurme ja Roman Fosti. Nurme sai isikliku rekordiga 2:15.16 9. koha, Fosti oli ajaga 2:17.57 17. positsioonil.
23:23

Ja sellega on nii 2018. aasta Euroopa meistrivõistlused kui ka meie blogi läbi saanud. Tänud jälgimast ja head ööd!

23:05

Suurbritannia võitis ka meeste 4x100 meetri teatejooksu. Tänu mitmete konkurentide diskvalifitseerimisele finaali saanud Soome kasutas võimaluse hästi ära ja põhjanaabrite nelik jooksis välja uue Soome rekordi 38,92. Tasuks kuues koht.

22:34

Jäänud on veel vaid üks ala, see on meeste 4x100 meetri teatejooks.

22:33

Meeste kolmikhüppes viib kuldmedali koju Portugali esindaja Nelson Evora.

22:31

Naiste 4x100 meetri teatejooksus oli parim Suurbritannia. Ankrunaiseks oli 100 ja 200 meetri jooksu valitsejanna Dina Asher-Smith.

22:28

Duplantise isu sai 6.05 ületamise järel otsa ja seega on võistlus läbi. Tulemused:

22:21

Morgunov latini ei kerki ja Duplantis on Euroopa meister!

22:20

Lavillenie'le jääb täna 6.00 ja 6.05 alistamatuks ja prantslasele seega pronksmedal. Ainus võimalus Duplantis troonilt lükata on venelasel Morgunovil, aga selleks pelgalt 6.05st ei piisa.

22:17
22:15

Duplantis ületab teivashüppes ka 6.05 ja seda esimesel katsel!

22:14

Kodupubliku rõõmuks võitis naiste 3000 meetri takistusjooksu sakslanna Gesa-Felicitas Krause.

22:08

Kuus meetrit alistub venelasele Timur Morgunovile, kes ajas kõrgusel 5.95 esimese katse maha ja jättis kaks katset järgmistele kõrgustele. Plaan õnnestus!

22:06

Ja äsja sai Duplantis üle ka kuuest meetrist! See on juunioride maailmarekord.

22:05

Võimas heitlus käib meeste teivashüppes, kus 5.95 on ületanud 18aastane rootslane Armand Duplantis ja Renaud Lavillenie.

22:04

21:54

Ei mingit üllatust, poolatar Anita Wlodarczyk valitses naiste vasaraheidet. Täna jäi tema parimaks tulemuseks neljandal katsel heidetud 78.94.

21:39

Naiste 5000 meetri jooksu võitis oodatult Hollandit esindav Sifan Hassan, kes püstitas uues EMi rekordi 14.46,12. Õnnetult läks Lonah Salpeteril (Iisraelil), kes rõõmustas juba hõbeda üle, aga ei pannud tähele, et üks ring jääb veel joosta. Lõpuks pidi ta leppima neljanda kohaga.

21:12

Naiste 1500 meetri jooksus krooniti Euroopa meistriks Briti välejalg Laura Muir.

21:09

Meeste 4x100 teatejooksu eelringis läks väga õnnetult Saksamaal. Kogenud Julian Reus ja Lukas Jakubczyk põrkasid pärast viimast teatevahetust kokku.

Lucas Jakubczyk ja Julian Reus. (AFP/Scanpix)
19:39

Lisaks alati põnevatele teatejooksudele kuulub tänaste maiuspalade hulka kindlasti meeste teisvashüpe, kus esimest korda pärast 2014. aastat üritab välistingimustes peetavatel tiitlivõistlustel kulda võita prantslane Renaud Lavillenie. Ja kui vasaraheiteringi astub poolatar Anita Wlodarczyk, on maailmarekord alati ohus.