Oliver VennoFoto: Martin Ahven
12. august 2018, 15:51

Võrkpallikoondis alistas taas Soome

Eesti rahvusmeeskond jätkas eile kolmemängulist sõrusmängude seeriat Soome vastu edukalt, kui üleeilse 3:2 (-22, 22, -23, 23, 13) võidu järel saavutati põhjanaabrite üle mõnevõrra kindlam 3:1 võit. Kalevi Spordihallis peetud vastasseisus tõusis üleplatsimängijaks Oliver Venno.

Tasavägiseim oli kohtumise avageim, mis lõppes koduvõistkonna Eesti napi 28:26 ülekaaluga. Teises geimis oli meie meeskond parem numbritega 25:21, kuid kolmandas jäädi külalistele 22:25 alla. Neljas geim kuulus taaskord kodupubliku ees mänginud Eestile, kui 25:22 paremusega võeti 3:1 (26, 21, -22, 22) võit, kirjutab volley.ee.

Rünnakul 54protsendilise efektiivsusega (37-st 20) tegutsenud Venno panustas resultatiivseimana võitu 24 punkti, jäädes koguni 17-ga plussi. Albert Hurt assisteeris 16, Stefan Kaibald 14, Henri Treial 13, Mart Naaber 8 ja parimana koguni neli ässpallingut löönud Markkus Keel 6 punktiga. Kogu mängu vältel tegutses liberona Silver Maar, kes näitas vastuvõtul 45protsendilist täpsust. Lisaks eelpool nimetatud mängijatele käis episoodiliselt väljakul Ardo Kreek.

Eesti koondis võttis pallingut vastu 50protsendiliselt ja tegutses rünnakul 54protsendiliselt. Soomlaste samad näitajad olid vastavalt 42% ja 43%. Blokis jäi Soome peale punktidega 13-11, pallingul oli omakorda punktidega 9-2 edukam Eesti. Mängu statistika on nähtav siin.

Samad meeskonnad kohtuvad kolmandat korda täna kell 17. Mängupaigaks on taaskord Kalevi Spodihall.