34
fotot
Eesti - Soome võrkpallikoondise mäng. (Stanislav Moškov)

Eesti võrkpallikoondis lõpetas kolmemängulise põhjanaabrite võõrustamise edukalt. Naaberriikide kolmandas omavahelises mängus olid sinilõvide võidunumbrid 3:1 (20:25, 25:19, 26:24, 25:19). 

Eesti (algkoosseis Kert Toobal, Robert Täht, Kristo Kollo, Oliver Venno, Timo Tammemaa, Andri Aganits, Rait Rikberg) jäi põhjanaabrite vastu kiirelt 0:3 kaotusseisu. Pärast seda saadi küll ise silmad pähe, kuid esialgu kodupublikul enamaks rõõmustamiseks põhjust polnud. Soomlaste blokk sulges meie rünnakukäigud ning peagi vaatas tabloolt vastu põhjanaabrite 4:12 eduseis. 

Seisul 4:15 võttis peatreener Gheorghe Cretu lõpuks aja maha, pärast mida hakkasid meie mänguelemendid vaikselt tööle. Samad põhitõed said üle räägitud ka seisul 9:18 ning kuigi geimi lõpuks olid Eesti kaotusnumbrid 20:25, oli mängupilt oluliselt lubavam kui kohtumise alguses. 

Teise geimi alguses said kiire 3:0 algedu üle hõisata eestlased. Sama koosseisuga jätkanud sinilõvid said oma kahurid (Venno ja Tähe) tööle ning seisul 10:5 oli soomlaste peatreener Tuomas Sammelvuo sunnitud mõtlemisaja võtma. 

Soovitud pööret see soomlaste jaoks geimi aga ei toonud. Looma kombel palle maha löönud Vennole (13st 9 punktiks!) toetunud Eesti jätkas viie- või enamapunktilises eduseisus ning geimi lõpuks oli tablool võidunumbrid 25:19. 

Tasavägist punkt-punkti heitlust nägi esmakordselt alles kolmandas geimis. Seisuni 8:9 suutsid naaberriigid käsikäes kulgeda, kuniks Soome 3:0 vahespurdi tegi. Ühel hetkel tundus, et soomlastele piisabki geimi keskel kätte saadud pisikesest edust. 

See ei olnud meelt mööda aga Markkus Keelele, kes 20:23 kaotusseisust pallima tuli ning neljapunktilise serviseeria tegi. 24:24 viigseisult kallutasid geimi Eesti kasuks vahetusest sekkunud Henri Treiali (temporünnakuga) ning Teppan (blokiga). 

Naabrite kange heitlus kandus edasi ka neljandasse geimi, kus järjest sai nautida tasaseise 6:6, 12:12. Seejärel sai Eesti bloki abil väikese vahe (17:13) sisse, mida hoiti kohtumise lõpuni. 

Järgmine kord tulevad eestlased väljakule juba EM-valikmängus - 19. augustil minnakse Riias vastamisi Avo Keele juhendatava Lätiga. Kolm päeva hiljem madistatakse Kalevi Spordihallis Iisraeliga. 

Tänases kohtumises ei teinud vigastuste tõttu kaasa Andres Toobal, Ardo Kreek ja Andrus Raadik. EM-valikmängudeks on kõige suurem tervenemisvõimalus neist viimasel.

Pikemalt saad võrkpallikoondise tegemiste kohta lugeda homsest Õhtulehest. 

Jaga artiklit

2 kommentaari

V
VELLO  /   21:05, 12. aug 2018
eriti head olid Kreedu ja Põrke
H
Hea oli  /   19:40, 12. aug 2018
sõpruskohtumistes see, et võidud tulid. Hea on veel see, et meie diagonaalid Teppan ja Venno on korras, Venno vorm ei ole suvega ära kukkunud, nagu on juhuseid olnud.Teistega on lugu nii ja naa. Vastuvõtt, kaitsemäng ja serv jättis praeguse põhjal küll soovida, Meie serv ei ole vastastele eriti ohtlik. Mõnedki võiks eeskuju võtta Markkus Keelest, kes on enda jaoks välja arendanud ohtliku servi ja suudab seda ikka enam-vähem stabiilselt sooritada. Servi stabiilsuse ja ohtlikkusega peavad mitmed mehed individuaalset tööd tegema. Serviga kaotatud punkte on väljakul juba psühholoogiliselt rake tagasi mängida. Edu harjutamiseks, Poisid olete tublid ja toredad! Edu tähtsateks mängudeks!

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis