Johannes Kirsipuu (palliga).Foto: FIBA
12. august 2018, 18:56

Eesti kossupoisid andsid EMil tiitlikaitsjale korraliku lahingu ja said grupis teise koha (2)

Eesti U16 korvpallikoondis kaotas Serbias peetaval EMi A-divisjoni turniiril tiitlit kaitsma sõitnud Prantsusmaale 57:66. Tõsi, mullusest koosseisust on prantslastel alles vaid üks poiss, aga medalimängu sekkutakse ilmselt nüüdki. Kui Eesti oli D-grupis Gruusiast ja Itaaliast üle vastavalt 76:66 ja 83:68, siis Prantsusmaa võidunumbrid olid samade oponentide üle 106:54 ja 78:50.

Eesti võitis avaveerandi 18:15, aga poolajaks leiti ennast 25:32 kaotusseisust. Korraks oli vahe isegi 12 punkti. Teise poolaega alustas Eesti paremini ning Joonas Riismaa viis Eesti 40:39 ette. Kolmanda veerandi järel oldi siiski 45:48 taga.

Lõpuks Prantsusmaa võimsama korvialuse vastu rohtu ei leitud ja prantslased hoidsid viimastel minutitel turvalist edu. Eesti kontosse kanti 6 ründe- ja 27 kaitselauapalli, vastaste samad näitajad olid 23 ja 31.

Eesti resultatiivseim oli 12 punktiga Joonas Riismaa, Johannes Kirsipuu lisas 7 punkti ja 5 lauapalli. Prantsusmaa tsenter Yves Ouedraogo võimutses 14 punkti ja 15 lauapalliga.

Kohtumist oli oma silmaga kaemas ka Itaalia koondise ja Istanbuli Fenerbahce ääremängija Luigi Datome.

Teisipäeval peetavas kaheksandikfinaalis läheb Eesti vastamisi C-grupis kolmanda koha saanud Kreekaga.