Matteo Trentin.Foto: Reuters/Scanpix
Jalgrattasport
12. august 2018, 21:31

Superstaari asemel krooniti Euroopa parimaks jalgratturiks itaallane, parim eestlane sai 22. koha

Glasgow's peetud maanteeratturitte grupisõidu võitis itaallane Matteo Trentin, kes edestas cyclocrossi-maailmast tuntud Mathieu van der Pouli (Holland) ja Wout van Aerti (Belgia).

Neljast eestlasest ületas finišijoone vaid Aksel Nõmmela, kes sai 22. koha (+2.32). Vahepeal jooksikute sekka kuulunud Mihkel Räim ning Alo Jakin ja Karl-Arnold Vendelin katkestasid. Teiste seas jättis võistluse pooleli ka kolmekordne maailmameister ja 2016. aasta EM-kuld Peter Sagan (Slovakkia), keda on pärast Tour de France'i vaevanud tervisehädad.

Üldse said vihmastes oludes peetud võistluses lõpptulemuse kirja vaid 51 sportlast.