"Mida ma just tegin? Võitsin hõbeda!?" mõtles Lonah Salpeter (vasakul) ilmselt pildi tegemise hetkel. Tegelikult jäi veel üks ring joosta...Foto: AP/Scanpix
Kergejõustik
12. august 2018, 22:00

USKUMATU APS! Iisraeli sportlane tähistas hõbemedalit, aga üks ring jäi veel joosta... (14)

Berliinis peetaval kergejõustiku EMil võitis naiste 5000 meetri jooksu  oodatult Hollandit esindav Sifan Hassan, kes püstitas uues EMi rekordi 14.46,12.

Õnnetult läks Lonah Salpeteril (Iisrael), kes rõõmustas juba hõbeda üle, aga ei pannud tähele, et üks ring jääb veel joosta. Esialgses protokollis pidi ta lõpuks leppima neljanda kohaga, aga hiljem nägid kohtunikud, et Salpeter astus pärast starti kõrvalrajale ja ta diskvalifitseeriti.

Lonah Salpeter (vasakul). Foto: AP/Scanpix
Salpeter pärast seda, kui ta oli oma veast aru saanud. Foto: AP/Scanpix
Pärast finišit vajus Salpeter staadionimurule. Foto: Reuters/Scanpix

Tühjade pihkudega ei pea Keenia päritolu Salpeter siiski Berliinist lahkuma, sest ta oli parim 10 000 meetri jooksus.