Kergejõustik

Suur EMi kokkuvõte: Eesti koondis lahkus Berliinist kilbiga (14)

Deivil Tserp, Berliin, Kaarel Täll, Berliin, 13. august 2018 01:29
MEDAL: Magnus Kirt (paremal) astus reede õhtul napilt enne keskööd Berliini kesklinna kogunenud tuhandete fännide ette ja sai kaela pronksmedali. Õhtu staariks tõusis ta koos Thomas Röhleri (keskel) ja Andreas Hofmanniga (vasakul).Foto: AFP/Scanpix

Ajalooliselt on nii välja kujunenud, et Berliinist lahkutakse kas võitja või kaotajana. 22-liikmeline Eesti kergejõustikukoondis naaseb EMilt kilbiga, ent hõimuvelled soomlased kilbil. Õhtulehel läks võistluse eel seatud lattidest pihta 12, mis on ennustamises täitsa korralik tulemus, nüüd teeme põgusa kokkuvõtte ja hindame kaasmaalaste sooritusi.

Supermees Kirt

Odaviskaja Magnus Kirt tõusis sõna otseses mõttes koondise päästeingliks, sest tema pronks viis Eesti väärikasse medaliriikide seltskonda. Tõrvast pärit 28aastane sportlane oli üks võtmetegelasi EMi peaalal. Autasustamise järel torkas õhtujuht Saksamaale kaksikvõidu toonud Thomas Röhlerit ja Andreas Hofmanni: Magnus haaras esimese vooruga liidriohjad! Staadionil võis tunnetada, et kolmikvõitu oodanud võõrustajatele selline stsenaarium ei meeldinud, nende kõrisõlme ümber olnuks nagu poomisnöör. Kirt suutis lõvikoopas edukalt esineda ja võttis Gerd Kanteri lahkumisetenduse järel koondise kaptenipaela endale.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.09.2018
Mitmevõistleja Karel Tilga vigastas rängalt kätt, võistluspaus venib väga pikaks
09.09.2018
Tiidrek Nurme rahul: edestasin Keenia viiendat meest!
09.09.2018
Roman Fosti: võit ja meistritiitel kaaluvad aja üles
03.09.2018
Tiidrek Nurme ründab Tallinnas Pavel Loskutovile kuuluvat Eesti rekordit, tempot teeb Mukunga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee