Anett Kontaveit. Foto: AFP/Scanpix
13. august 2018, 19:30

NII SEE JUHTUS | Kontaveit ei andnud maailma 22. reketile sõnaõigust (8)

Tennise Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 30.) alistas Cincinnati WTA-turniiri avaringis maailma 22. reketi tšehhitari Barbora Strycova 6:3, 6:0.Kontaveit elas esimese äreva hetke üle kohe matši alguses, kui ta andis juba kolmandas geimis oma pallingu käest. Siiski suutis meie esinumber taastuda ning kohe järgmises geimis mänguseisu 2:2le viigistada.

Avageimi võtmekohaks osutusid seitsmes ja kaheksas geim, kus kumbki tennisist murduda ei soovinud. Seisul 3:3 servima läinud Kontaveit jäi oma pallingul 0:40 taha, kuid suutis seejärel kolm järjestikust murdepalli päästa (ning hiljem veel ka neljanda) ning oma servi ikkagi hoida.

Sellele järgnenud Strycova servigeim kulges aga tõeliseks minilahinguks, kus läks võitja selgitamiseks vaja kaheksat tasapalli. Tšehhitaril oli viiel korral võimalus geim oma kasuks kallutada, kuid ei saanud sellega hakkama. Lõpuks, kolmandal murdepallil, sai geimi endale hoopis Kontaveit, pärast mida oli vastase vastupanu murtud.

Pärast avaseti 3:6 kaotust ei osutanud Strycova teises setis enam Kontaveitile suurt vastupanu ning eestlanna edenes tund ja 14 minuti kestnud mängu järel 6:3, 6:0 võiduga järgmisesse ringi.

32 parema seas tuleb eestlannale vastu kas Naomi Osaka (WTA 19.) või Maria Sakkari (WTA 31.).

Loe mängu käiku allolevast blogist!

19:20
6:0

Kontaveit lõpetabki tšehhitari piinad Cincinnati turniiri avaringis. Strycova alistamiseks kulus eestlannal aega tund ja 14 minutit.

19:17
5:0

Strycova ei saa ka nüüd silmi pähe ning tundub, et see matš lõpusadmasse siirdumas.

19:14
4:0

Oma pallingul loovutas Anett vastasele vaid ühe punkti ning asus teises setis 4:0 juhtima.

19:10
3:0

Kontaveit saab teises setis juba teise murde kätte!

19:05
2:0

Oma pallingul on Anett kindel!

19:01
1:0

Teine sett jätkub sealt, kus esimene lõppes. Kontaveit teenib kaks murdepalli, millest teise ka ära kasutab.

18:54
6:3

Anett realiseerib kohe esimese settpalli ning võidab avaseti 6:3!

18:51
5:3

LÕPUKS! Anett saab tõelise maratongeimi järel murde kätte! Pärast kaheksat tasapalli õnnestus Kontaveidil lõpuks kolmas murdepall realiseerida.

18:35
4:3

Kontaveit jäi oma pallingul kiirelt 0:40 taha, kuid suutis seejärel päästa kolm järjestikust murdepalli (ja hiljem ka neljanda), et geim lõpuks enda kasuks kallutada!

18:29
3:3

Tšehhitar on samamoodi oma pallingul kindel ning mäng jätkub seisul 3:3.

18:24
3:2

Nüüd näitab Kontaveit oma servil enesekindlust, loovutades vastasele vaid ühe punkti.

18:21
2:2

Vastase servil 30:0 ette saanud Kontaveit teenis pikas geimis ühe murdepalli, mille kohe ka ära kasutas. Geimid tasa!

18:15
1:2

Kontaveit pani ennast ise oma pallingul raskesse seisu saates serve pikaks ning 0:40 seisust ei õnnestud tal välja tulla.

18:13
1:1

Kontaveit saab Strycova pallingul vaid ühe punkti.

18:10
1:0

Kontaveidil ei teki enda servigeimi hoidmisel probleeme.

18:08
TENNIS

Kohtumine on alanud ning esimesena on servimisõigus Kontaveidil.

18:01
TENNIS

Tennisistid on väljakul ja teevad sooja.

17:25
TENNIS

Tere kõigile tennisehuvilistele! Veidi enam kui poole tunni pärast saame teieni tuua Anett Kontaveiti Cincinnati turniir avaringi lahingu tšehhitari Barobra Strycovaga.