Robert Kirsi tabamused päästsid Kalju halvimaist.Foto: Eero Vabamägi
14. august 2018, 21:57

Kuressaare andis Kaljule kõva lahingu, nõmmekad pääsesid tulises mängus ehmatusega

Paljudele põhimeestele puhkust andnud Nõmme Kalju oli karikavõistlustel väljakukkumise äärel, ent viimastel minutitel suudeti FC Kuressaare vastu kaotusseis 3:2 võiduks pöörata.

Vaid neli päeva tagasi alistas Kalju Saaremaa meeskonna probleemideta, 4:0 ning ka tänane mäng sai Roosade Pantrite jaoks hea alguse, sest juba 8. minutil viis Robert Kirss nõmmekad 1:0 ette. See oli aga alles algus.

Kuressaare suurim väravakütt Sander Laht lõi 58. minutil esimese ning kaheksa minutit hiljem teise ja viis saarlased 2:1 ette. Rimo Hundi ja Liliu Tallinnasse puhkama jätnud Kalju tõi viimases hädas platsile keskkaitsja Maximiliano Ugge, kes tavapäratul positsioonil, tipuründes mängima pidi.

Risk õigustas ennast. Seitse minutit enne mängu lõppu realiseeris itaallane William Constancio teenitud penalti ja esimesel üleminutil andis ta ka tulemusliku söödu Kirsile, kelle päeva teine tabamus favoriidid siiski järgmisesse ringi viis.