5
fotot
Madridi Atletico. (Martin Ahven)

OTSEÜLEKANNE

Lõpuks jõudis kätte päev, mil Lilleküla staadionil mängisid UEFA superkarikafinaalis Madridi Real ja Madridi Atletico. Tulise lahingu võitis lisaaja järel Atletico 4:2.

Siim Kera

Ja Atletico mehed muidugi märksa rõõmsamad. Pidu!

• 00:41
    Siim Kera

Hetkel saavad medalid kaela kurvad Reali mängijad.

• 00:38
    Siim Kera

Kohe-kohe algab autasustamine.

• 00:35
    Siim Kera

Mängu parim mängija on Diego Costa. Teenitult.

• 00:33
    Siim Kera

Juba varsti mängu järelkajad!

• 00:32
    Siim Kera

LÄBI! 4:2! Atletico on superkarika võitja!

• 00:28
    Karl Erich Juhkami

Twitteritargad on välja uurinud, et Zidane'i käe all ei lasknud Real endale lüüa kunagi üle kolme värava. Lopetegui peab aga esimeses mängus juba nelja enda võrku lennanud tabamust vaatama.

• 00:28
    Siim Kera

Reali uus puurivaht Thibaut Courtois' tribüünil kõige õnnelikum pole.

• 00:25

Modric sai 11 meetri pealt proovida, kuid löök ei tulnud kõige tugevam ning Oblak püüdis.

• 00:23
    Siim Kera

Atletico äär Vitolo triblas väga-väga pikalt, kuid lõpplahendus jäi puudu. Veidi üle 8 minuti kohtumise lõpuni.

• 00:20

Ramos liikus igatahes ründesse.

• 00:19

Oma viimase vahetuse teeb ka Atletico. Väljakult lahkub ovatsioonide saatel kahe värava autor Diego Costa ning tema asemel tuleb platsile Jose Maria Gimenez.

• 00:14
    Siim Kera

Lisaaja esimesed 15 minutit mängitud. Atletico 4, Real 2. Aega veel 15 minutit.

• 00:09
    Siim Kera

Söötjaks Vitolo. Eeltöö tegi tänase mängu staar Diego Costa.

• 00:09
    Siim Kera

4:2!! Atletico juhib 4:2!! Värava autoriks Koke.

• 00:07

Real vahetab, Kroos välja Borja Mayoral sisse.

• 00:06
    Siim Kera

Realil on 20 minutit armuaega. Neutraalsed fännid soovivad penalteid, kuid selleks on tarvis Madridi kuningliku klubi tabamust.

• 00:05

Partey oli see, kes esiti luhta läinud rünnaku vaheltlõikega taaskäivitas ja lõpuks ka väravasöödu kirja sai. Aga Saul Niguezi löök oli muidugi veel brilliantsem.

• 00:04

Saul Niguez virutab Atletico üle puusa juhtima!

• 00:01
    Siim Kera

Lisaajast viis minutit mängitud. Endiselt tablool 2:2.

• 00:01

Lisaajal kulus viis minutit, et toimuks esimene pealelöök, aga Carvajali kauglöök Oblaki väravale reaalset ohtu ei kujutanud.

• 23:56
    Siim Kera

Lisaaeg algas. Vähemalt 30 minutit suurepärast jalgpalli veel.

• 23:54

Tuletame siis meelde, et lisaajal on mõlemal meeskonnal võimalik teha veel üks (ehk neljas) vahetus.

• 23:51

Kohtumine läheb lisaajale, aga päris viimasel normaalaajasekundil üritas Marcelo kangelaseks tõusta üle puusa Zidane'i tehes. Paraku ta ebaõnnestus.

• 23:49
    Siim Kera

Superkarikas on vaid korra läinud penaltite peale, 2013. aastal alistas Müncheni Bayern Londoni Chelsea. Kuid penaltiteni on veel aega. Kõigepealt veel paar lisaminutit ja siis 30 minutit lisaaega.

• 23:49

Daamid ja härrad - kolm lisaminutit

• 23:48

Atletico teeb oma kolmanda vahetuse, Thomas Lemar tuleb välja ja Thomas Partey tema asemel väljakule.

• 23:47

Põgusa twitterivaatluse käigus leidus ka üksikuid fänne, kes kuulutavad valjuhäälselt, et Ronaldota pole Real enam vaadatav. Nii hull kahtlemata asi pole, kuid teisel poolajal on nende ründemäng hambutu olnud.

• 23:46
    Siim Kera

Kui hiline aeg kõrvale jätta, siis oleks päris huvitav kogemus näha Lilleküla staadionil Reali ja Atleticot penalteid löömas.

• 23:43

Pressitribüüni kõrval on koha sisse võtnud kaks kümneaastast Reali poolehoidjat, kes iga eksimust väljuhäälselt kiruvad. Vot see on lapsepõlv! Kümneaastaselt oma lemmiksatsi Tallinnas näha.

• 23:41

Real teeb oma viimase vahetuse. Seitse minutit enne lõppu teeb Isco teeb Lucas Vazquezele.

• 23:41
    Robin Roots

Veel pilte Atletico peatreenerist Simeonest, kes mängu tribüünilt jälgib, kuna oli möödunud hooajal Londoni Arsenali vastu liiga häälekas.

(Robin Roots)
    undefined (Robin Roots)
  • 23:40

Julgemad Atletico fännid tänavad Marcelot juba n-ö hokisöödu eest. Nimelt oli brasiillane see, kes päästis auti mineva palli, millest Atletico mehed viigitabamuse sepistasid.

• 23:36

Diego Costa on mees õiges kohas ja toksab palli paari meetri pealt väravasse.

• 23:36

Atletico viigistab!

• 23:35
  • 23:33

Real teeb 76. minutil oma teise vahetuse, Casemiro asemel sekkub platsile Dani Ceballos.

• 23:29

Atletico teeb oma teise vahetuse. Vitolo tuleb Rodri asemel väljakule. Oleme võlgu ka esimese vangerduse, nimelt on Griezmann praegu juba varumeestepingil, tema asemel teeb ees tegusid Correa.

• 23:28

Casemiro sai 11 meetri pealt oivalise võimaluse ning kuigi Oblak oli olukorrast välja mängitud, takerdus pall Atletico kaitseliini.

• 23:25
    Robin Roots

Ja siin Atletico peatreener Diego Simeone, kes peab tänast mängu tribüünilt vaatama. (Robin Roots)
  • 23:23

Benzema saab vasakult äärelt löögile, kuid Oblak neutraliseerib olukorra. Käimas on mängu 66. minut.

• 23:23
    ROBIN ROOTS

Ka Tanel Padar on mängul.

• 23:20
    Siim Kera

Penalti tuli, sest Juanfran mängis nurgalöögijärgselt palli käega.

Siim Kera

Äsja platsile tulnud Angel Correa teenib juba kollase kaardi.

• 23:15
    Siim Kera

Atleticol Griezmann välja, Angel Correa sisse.

• 23:14

Real teeb esimese vahetuse. 57. minutil saab oma võimaluse tänavuse MMi parim mängija Luka Modric, kes vahetab välja Marco Asensio.

• 23:12

Ja välgub selle kohtumise teine kollane kaart. Seekord patustajaks Marcelo, kes tabab Savicit käega näkku.

• 23:06

Teise poolaja esimesed kolm minutit on mõnevõrra üllatuslikult palli hoidnud Atletico. Tuletame meelde, et nende peatreener Diego Simeone vaatab seda mängu tribüünilt ning ei saanud meestele juhtnööre anda ka riietusruumist.

Siim Kera

Kui Marco Asensio, Toni Kroos ja Isco ilusti kokku mängivad - poeetiline jalgpall!

• 22:39
  • 22:38

Statistikaportaalid ütlevad, et Atletico on palli vallanud 39% ajast. Samas, ohtlike olukordade arv on viigis.

• 22:35
    Siim Kera

Nii võimsat mängutempot pole Lilleküla muru kunagi varem tundnud. See on maailmaklass.

• 22:35
    Siim Kera

Reali mehele Asensiole kollane.

• 22:30

Benzema väravale andis paremalt äärelt söödu loomulikult Bale. Kellel seda Ronaldot ikka vaja on.

• 22:29
    Siim Kera

Reali mees Marco Asensio murrab läbi, kuid löök läheb napilt mööda.

• 22:26

1:1. KARIM BENZEMA

• 22:26
    Siim Kera

Marcelo äsab 20 meetri pealt peale, kuid Reali äärekaitsja löök lendab mõne meetriga üle värava. See oli Reali esimene pealelöök. Käib 26. minut.

• 22:24
    Siim Kera

• 22:23
    Siim Kera

Atletico fännid on seni rohkem häält teinud. Oma osa on kindlasti 1:0 eduseisus, aga häälekamad olid nad juba enne kohtumist.

• 22:22

Viimasel viiel minutil on kohtumine pisut rahunenud. Kontroll on pigem Atletico käes.

• 22:19
    Siim Kera

Selline oli algne superkarikas. Päris suur suutäis.

• 22:18
    Siim Kera

Ramos ja Costa põrkusid päidpidi kokku, arstid väljakul.

• 22:18

Marcelo ja Asensio teevad ahhetamapaneva koostöönumbri. See, kuidas Benzema või keegi teine kamraadidest sealt palli väravasse ei toksanud, jääb mõistatuseks.

• 22:17

Veel kord kinnitus, et Costa värav oli superkarika mõistes überkiire.

• 22:17

Täismajast ei saa me jätkuvalt rääkida. Eks homne päev selgitab tõe, palju pinke tegelikult omanikuta jäi. Silma järgi ütleks, et ca 500 ikka.

• 22:15

Bale ja Benzema on omavahel ääred ära vahetanud ja keskmise ründajana tegutseb hetkel hoopis Asensio. Aga see võib sõltuvalt olukorrale pidevalt muidugi muutda.

• 22:13
    Robin Roots
    Atletico fännid. (Robin Roots)
  • 22:11
    Siim Kera

Real teenib esimese nurgalöögi. Lahendus jätab soovida.

• 22:10

Bale tegutseb väljakul parempoolse ründajana ning sinna on Kroos ka läbipalle otsinud, kuid siiamaani on Lucas Hernandez waleslase ohjeldamisega hakkama saanud.

• 22:09
    Atletico juubeldamas. (Martin Ahven)
  • 22:08

Diego Costa tabamus on ka superkarika kiireim värav. Varasem tippmark kuulus 2015. aastast Ever Banega nimele (3 minutit)

• 22:04
    Siim Kera

Courtois' istub tribüünil ja jälgis pikalt oma telefoni. Nüüd taas silmad mängul.

• 22:04

Kuigi võiks eeldada, et Real hakkab nüüd maruliselt ründama, siis päris nii see pole. Hetkel üritatakse vasaku ääre kaudu, kus mängib alati rünnakule ihkav Marcelo. Aga tulu pole see veel toonud.

• 22:04

• 22:03

Ja Atletico fännid laulavad!

• 22:02

ATLETICO läks kohutmise 55. sekundil juhtima. Tabamuse autoriks Diego Costa.

• 21:59

Lilleküla varumeestepink pole just kõige pikem ja nii istub osa koosseisu mitte mahtunud pallureid (sh ka Courtois) tribüünile, kõigest mõni rida ajakirjanike ette. Võite arvata, milline pildistamine žurnalistide sektsioonis lahti läks.

• 21:56
  • 21:55
    Siim Kera

Tantsud tantsitud ja laulud lauldud (Florence + The Machine - You've Got the Love). Päris ilus oli.

• 21:55

Viis minutit enne kohtumise algust ütleks, et staadion on nii 80% täis.

• 21:50
    Siim Kera

Tants käib.

• 21:46

Märgid on murule igatahes maha pandud, selleks oli neil aega napp minut.

• 21:45
    Siim Kera

Rahvatantsijad tulevad! No nii! Mida maailm näeb?

• 21:45
    Siim Kera

• 21:44
    Siim Kera

Avatseremoonial astub 50 miljoni televaataja ette 16 segarühma ehk 258 rahvatantsijat.

• 21:42

Nüüd oleme avamistseremoonia ootel.

• 21:37
  • 21:37

Reali ja Atletico fännide jõudude vahekord on ilmselgelt tasakaalust väljas. Punavalgeid pole küll päris poole rohkem Reali valgetest särkidest, kuid palju puudu ka ei jää.

• 21:35

Praegu saavad kõik staadionil viibijad tutvuda mõlemad klubi hümnidega. Reali hümni saadab, jah, te arvasite õigesti, Atletico fännide vilekoor.

• 21:26

Samal ajal kui staadioni teadustaja üritab Reali poolehoidjatelt häält välja meelitada (meetodiga "ja keskkaitses Sergiooooo ... RAMOS") saadavad Atletico fännid jätkuvalt teele vilekoori.

• 21:24
    Siim Kera

36 minutit kohtumise alguseni ja üks küljetribüün on veel päris tühi. Veider.

• 21:21

Real Madrid tuleb väljakule valju Atletico fännide vilekoori saatel. Kuigi oma fännid võtavad nad põhjatribüünil sõbralikult vastu on Atletico poolehoidjate laul võimsam.

• 21:19
    Siim Kera

TÄHTSAD NUMBRID: Tallinnas on õhukraade 18, õhuniiskus on 71%.

• 21:17
    Siim Kera

Hispaania ajakirjanik Jorge Aldea kirjutab, kuidas kummaline on olla sellisel väikesel ja tagasihoidlikul staadionil ning näha nii kõrgetasemelist mängu väljakule niivõrd lähedalt. Kohati tunneb isegi muru lõhna!

• 21:14

Tribüünidel võib silmata ka Costa Rica, Ungari ja USA lipukesi.

• 21:14
    Siim Kera

Reali väravavahid jooksevad treeninguks väljakule. Fännid aplodeerivad.

• 21:10

Veel kord koosseisud, sest noh, ilus staadion ju!

• 21:07

Atletico fännid ei halasta! Sel hetkel kui Thibaut Courtois nende eest mööda kõndis, lasid nad teele valju vilekoori.

• 20:54

Kuigi kohe-kohe oleme targemad ka algkoosseisude osas võib vist väita, et täna seisab Reali postide vahel Keylor Navas. Nädal tagasi meeskonnaga liitunud Thibaut Courtois seisab hetkel ülikonnas keskringis.

• 20:53
    Siim Kera

Oi-oi! Real mainis oma Twitteri kontol A. Le Coq Arenat. UEFA reeglite tõttu on täna staadioni nimeks siiski Lilleküla staadion.

• 20:51

Niimoodi saabus Lillekülla Madridi Real.

• 20:45

Staadionitabloo loeb igatahes halastamatult sekundeid alla,  1.15,49 vaatas hetk tagasi sealt vastu. Ühtlasi on ekraanilt kolmkeelsed tervituslaused.

• 20:44

• 20:42

Cristiano Ronaldo kahjuks või õnneks Tallinnasse ei tulnud ning nagu on kombeks öelda - pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna.

• 20:40
    Siim Kera

Ahoi! Siin Lilleküla staadion. Mängu alguseni on 80 minutit, rahvas vaikselt koguneb. Uskumatu, aga Tallinnas hakkavad varsti pallima Madridi Real ja Madridi Atletico. Mängus UEFA superkarikas.