Eesti skooriliider Johannes Kirsipuu (palliga).Foto: FIBA
15. august 2018, 21:07

TEHTUD! Ilusa võidu saanud Eesti korvpallipoisid kindlustasid koha A-divisjonis

Serbias Novi Sadis jätkus U16 vanuseklassi noormeeste korvpalli EMi A-divisjoni turniir. Eesti alistas 9.-16. koha kohtumises Montenegro 78:65 ja sellega kindlustati koht kõrgemas seltskonnas ka järgmiseks hooajaks.

Eesti dikteeris tervet kohtumist ja poolajaks oldi ees 47:32. Neljanda veerandi keskel suutis Montenegro vähendada vahe kaheksa punkti peale, aga pärast 15aastase Ken-Martti Reinarti korve Balkani riigil enam vastupanuvõimalusi ei tekkinud.

Eesti resultatiivseim oli 14 punktiga Johannes Kirsipuu, lisaks tegi ta 4 vaheltlõiget. Reinarti arvele jäi 12 punkti, 9 lauapalli, 2 vaheltlõiget ja 2 blokki.

Reedel kell 21.30 mängib Eesti 9.-12. koha matšis Iisraeliga. Iisrael võitis täna 72:63 Gruusiat.

Mängu eel:

Eesti võistkond alustas võistlust hästi, saades alagrupis kaks võitu ja ühe kaotuse ning teise koha. Paraku ei tähenda praeguse turniirisüsteemi juures alagrupimängud suurt midagi, sest need panevad paika ainult play-off'i asetuse ning kõik 16 osalejat pääsevad kaheksandikfinaali. See mäng Eestil eile välja ei tulnud, Kreekale jäädi alla suurelt 66:83.

Ent sellega ei tohi püssi põõsasse visata, sest kolm viimast riiki langeb järgmiseks aastaks B-divisjoni. Selle saatuse vältimiseks on kõige "lihtsam" võita tänane mäng, mis tähendaks pääsemist 12 parema sekka. Vastane Montenegro sai eile suursoosikult Hispaanialt sugeda koguni 49:102.

Alagrupis oli Montenegro kaotanud Leedule 50:84 ja Sloveeniale 84:104, kuid alistanud Iisraeli 81:77.