Anett Kontaveit.Foto: Jean-Yves Ahern
16. august 2018, 09:05

Kontaveit jõudis Cincinnatis veenva võiduga 16 sekka (9)

Tennisist Anett Kontaveit (WTA 30.) alistas kõrgetasemelise Cincinnati turniiri teises ringis vihmapausi kiuste kreeklanna Maria Sakkari (WTA 31.) 6:1, 6:3.

Eestlanna alustas matši suurepäraselt ja läks nobedalt 4:1 juhtima, ent siis avanesid USA-s taevaluugid ning mäng tuli katkestada. Pealtnäha ei häirinud paus Kontaveidi rütmi, sest ta võitis ka avaseti järelejäänud kaks geimi.

Teise seti kolmandas geimis andis Kontaveit oma servi käest (1:2), kuid murdis selle järgmises geimis kohe tagasi (2:2). Seejärel leidis ta oma servikindluse üles ning kaheksanda geimi murdest piisas, et sett tulemusega 6:3 koju tuua.

16 seas kohtub Kontaveit hollandlanna Kiki Bertensiga (WTA 17.), kes võitis maailma teise reketi Caroline Wozniacki vastu avaseti 6:4 ja sai seejärel loobumisvõidu.

00:43

Vihma kallab endiselt ning nüüd ametlikult lükatud jätkamise aega veel 15 minutit edasi. Kuigi Cincinnatis hakkab kell saama alles 18, siis Eestimaal on käes juba sügav öö. Nõnda tõmbame siit praeguseks joone alla. Kui mäng peaks öösel ikkagi taas käima minema, lisame tulemuse siia hommikul. Kui madin jätkub homme, siis jätkame otseülekandega.

Head ööd!

00:30

Ka Kontaveidi-Sakkari matši väljakult tulid nüüd kuivatama. Tõsi, lombi pealt paistab selgelt, et vihma sajab!

00:21
TENNIS

Kuigi kergelt veel vihma tibutab, siis personal saadeti välja platsi puhastama. Pärast paari minutit nad siiski lahkusid, sest hakkas vist taas kõvemini sadama!

00:05

Nüüd ka esimene info. Matš ei jätku kindlasti enne kella 00.45, aga vaadates senist sadu, siis pigem võib asi veelgi venida.

23:04
CINCINNATI

23:00

Ja tuligi padukas peale, kõik lippavad platsilt minema!

22:58

Matš on seisma pandud! Vihma kergelt sajab, kui pilv on üleval sünge. Vaatame, mis edasi saab.

22:55
4:1

Vägev! Kontaveit annab taas vastasele vaid punkti ning saab järjekordse murde! Sakkari polegi veel oma servi hoidnud.

22:51
3:1

Kontaveit pääseb 30:0 ette, kuid annab siis Sakkarile kolm punkti järjest ja ühtlasi ka murdepalli, aga päästab selle ning võtab lõpuks geimi ikkagi ära!

22:45
2:1

Jälle! Sakkari saab oma servil vaid ühe punkti ja Kontaveidile juba teine murre!

22:42
1:1

Aga Sakkari vastab kohe samaga! Nii et mäng jälle tasa, mõlemal üks murre olemas.

22:38
1:0

Matš algab ja väga hästi! Kontaveit loovutab vastasele vaid punkti ja saab kohe murdega peale!

22:22

Raonic võidab teise seti 7:5, mis tähendab, et järg on Kontaveidi ja Sakkari käes!

21:39

Neljanda väljaku teises matšis teeb Milos Raonic avasetis üsna kiire töö ja näitab 32 minutiga Malek Jaziri üle 6:3 paremust.

20:49

Neljandal väljakul peeti Cincinnatis alustuseks korralik maratonmatš! Elise Mertensil kulus üle kahe ja poole tunni, et saada Rebecca Petersonist jagu 3:6, 6:2, 7:6(1).

See tähendab, et Kontaveidi ja Sakkari mänguni läheb veel kõvasti aega. Enne neid madistavad veel mehed. Üsna selge, et enne 22.30 eestlanna küll platsile pääseda ei tohiks.

17:38

Tasub ka ära mainida, et kuigi Kontaveit on stabiilselt oma tänasest vastasest maailma edetabelis kõrgemal olnud, siis viimased kaks mängu on võitnud kreeklanna. Kokku on omavahel mängitud viiel korral, vaid kaks on võitnud Kontaveit.

17:36

Enne Kontaveidi matši peetakse neljandal väljakul üks naiste- ja meestemäng. Mängudega alustatakse kell 18, mis tähendab, et eestlanna pääseb platsile kõige varem kell 21, kuid pigem läheb kauem.