Ott Tänaku stiilinäide Saksamaa rallil.Foto: McKlein/Toyota Gazoo Racing WRC
WRC
19. august 2018, 14:14

VÄGEV! Ott Tänak võitis teist aastat järjest Saksamaa ralli (60)

Saksamaa MM-ralli võitsid Ott Tänak ja Martin Järveoja (Toyota), edestades MM-sarja üldliidrit Thierry Neuville'i (Hyundai) 39,2 sekundiga. Kolmandaks tuli Tänaku tiimikaaslane Esapekka Lappi, neljanda kohaga leppis tiitlikaitsja Sebastien Ogier (M-Sport).

Punktikatse võitis Ogier, Tänak oli teine, Lappi kolmas, Craig Breen neljas ja Neuville viies.

Tänak hoids esimest kohta sisuliselt terve ralli jooksul. Ainsana suutis talle konkurentsi pakkuda Ogier, aga laupäevane rehvipurunemine kukutas ta kõrgest konkurentsist. Pühapäeva hommikul olid sunnitud katkestama teist kohta hoidnud Dani Sordo (sõiduviga) ning Jari-Matti Latvala (käigukastiprobleem). Seega tõusis Neuville hoobilt neljandalt kohalt teiseks.

14:13

Aiii, 0,1 sekundit jäi siiski Ogier'st puudu. Aga võit on käes ja kõik on hästi!

14:11

Teises splitis on Tänak Ogier'st 0,4 sekundi võrra kiirem!

14:09

Tänak jääb esimeses splitis Ogier'le alla vaid 0,5 sekundiga. Teine koht ja 4 punkti on igati võimalik!

14:08

Neuville käis pisut rajalt väljas ja aeg on alles neljas (+6,7).

14:07

Finišis jääb Lappi Ogier'le alla 4 sekundiga, aga vähemalt 2 punkti on kindel.

14:01

Lappi kaotab esimeses splitis Ogier'le 1,9 sekundiga.

14:01

Ja nüüd esikolmik ehk Lappi, Neuville ja Tänak!

14:00

Sebastien Ogier ei hellita ja sõidab Breeni aja 4,2 sekundiga üle.

13:59

Suninen läheb Breeni järel teiseks (+4,2).

13:54

Andreas Mikkelsen kaotas sõiduvea tõttu Breenile 10,5 sekundiga. Mida suudab aga Teemu Suninen?

13:48

Breen edestab Evansit koguni 22,4 sekundiga.

13:46

Nüüd rajal Craig Breen.

13:46

Enne WRC-piloote on punktikatse seis selline:

13:32

Alguses kiireid sõitjaid ja/või häid autosid ei näe ja ilmselt ei suuda esialgu keegi Evansi aega üle lüüa. Walesi mehel läks 14,97 km läbimiseks aega 7.41,6.

13:19

Stardijärjekord: 1. Evans 2. Serderidis 3. Griebel 4. Andolfi 5. Rovanperä 6. Kopecký 7. Breen 8. Mikkelsen 9. Suninen 10. Ogier 11. Lappi 12. Neuville 13. Tänak

13:19

Evans lendab juba esimestel meetritel rajalt välja, aga pääseb asfaldile tagasi. Ent head aega ta enam välja ei sõida.

13:18

Punktikatse on alanud! Esimesena on rajal Elfyn Evans, kes sõitis eile rajalt välja.